Kapradiny

Kapradiny
Ohodnoťte článek!

Oblíbili jste si pěstování rostlin na Vaší zahrádce a rádi byste se začali věnovat také pěstování kapradin? Díky vysoce atraktivní nabídce internetového zahradnictví Rosteto se Vám může toto přání splnit.

Kapradiny se řadí k výtrusným cévnatým rostlinám neboli kapraďorostům, které velmi úspěšně rostou po celé zeměkouli. Různě po Zemi se můžeme setkat s kapradinami v podobě bylin. Zejména v tropických oblastech nejsou žádnou výjimkou kapradiny jako stromovité druhy.

Původ kapradin sahá až do pravěkých prvohor. Kapradiny jsou jedny z mála rostlin, které jsou nenáročné na pěstování. U pěstovatelů rostlin jsou oblíbené zejména pro jejich dlouhověkost a nevšední formy a barvy. Lidé z celé zeměkoule pěstují na svých zahradách kapradiny zejména proto, že umí jedinečně zkrášlit zahrádky. Drobné druhy kapradin se používají zejména k osázení zídek a slunných partií na skalce. Ke studnám, na okraje dlažeb či do výklenků se jedinečně hodí solitéry. Rozmanitou nabídku kapradin najdete na této webové adrese www.bambusy.cz.

Existují druhy kapradin, kterým se dobře daří ve stínu či polostínu, především v oblasti podrostů vyšších listnatých stromů. Jiným druhům kapradin prospívá prostředí u vody. Je to způsobeno tím, že kapradiny velmi často vyžadují ke svému úspěšnému pěstování vlhkost půdy i vzduchu. Uvažujete-li o pěstování kapradin v našich podmínkách, pak byste měli vědět, že se doporučují zejména pérovník pštrosí, kapraď samec, sleziník nepravý, netík znožený a netík půvabný i podezřeň královská.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist