Káva jako od baristy

Káva jako od baristy
5 (100%) 1 vote

Milujete kávu? Tak si ji dejte! Možností, jak v domácích podmínkách připravit opravdu vynikající šálek lahodné kávy, je dnes opravdu hodně. Poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat produkt, který vám “uvaří” kávu jako z té nejvyhlášenější kavárny. 


Moka express, french press, aeropress, ruční pákový stroj, džezva, překapávané, kapslový kávovar nebo poloautomatický a automatický. Způsobů, jak si připravit kávu, je dnes opravdu hodně. Víte však, jaký je mezi nimi rozdíl? Nechte se trochu zasvětit.

French press

Nejjednodušší metodou přípravy kávy je po klasickém turkovi, kdy hrubě namletou kávu zalijete vodou, a kávě granulované (tu ovšem gurmáni nepovažují za kávu), v tzv. french pressu. Ten se skládá ze skleněné konvičky a pístu s filtrem, který se po zalití hrubě namleté kávy horkou vodou (ne vařící) a patřičném promíchání pomalu stlačí směrem dolů. Zatímco lógr zůstane ve spodní části konvičky pod filtrem, hotová káva je připravená k servírování. 

Moka express

Konvičku moka express najdete v každé italské domácnosti. Káva z ní je opravdu silná a chuťově se nejvíce přibližuje klasickému espressu. Její použití je jednoduché. Do spodní nádobky nalijete vodu, střední sítko naplníte hrubě umletou kávou, zašroubujete a dáte vařit. Po chvilce začne káva vytékat z vrchního ventilku. Jakmile je vrchní nádobka naplněná, máte hotovo. 

Překapávající kávovar

V americký filmech tyto kávovary vidíte snad v každé kuchyni. Jejich předností totiž je, že vyrobí velké množství kávy najednou. I jejich princip je jednoduchý. Do překapávače vložíte filtr s namletou kávou, kávovar zapnete a po chvilce do konvice pod filtrem začne vykapávat káva. A můžete začít popíjet. 

Kapslový kávovar

Hit současné doby, který proslavil George Clooney. Chcete ho následovat? Máte možnost. Tyto kávovary prakticky veškerou práci odvedou za vás. Kávovar zapnete, naplníte nádobku s vodou kapsli zasunete na k tomu určené místo a zvolíte nápoj, který chcete, aby vám připravil. O zbytek se postará samotný kávovar. Jednoduché, že? 

Domácí poloautomatické a automatické kávovary

V oblibě se vyrovnají kávovarům kapslovým, svými funkcemi a bohatým portfoliem nápojů, jež vám během několika okamžiků dokážou naservírovat, je dokonce předčí. Na trhu se setkáte se širokou škálou těchto kávovarů, ať již se jedná o pákové, bez páky a plně automatické. Opravdu špičkové modely v sobě mají zabudovaný i mlýnek (ve kterém si můžete nastavit různé stupně mletí) a pěnič mléka. Tyto kávovary vám pak stisknutím jednoho tlačítka navíc připraví jak klasické espresso, tak capucinno, flat white, latté, macchiatto, ristretto, zkrátka všechny druhy káv, se kterými se setkáte v menu vyhlášených kaváren. 

Vybíráme kávovar

Tyto kávovary se v současné době těší velké oblibě. S jejich výrobou začala jedna značka a ostatní ji záhy následovaly. Dnes je najdete v nabídce portfolia značek De Longhi, Siemens, Krups, Jura, Siemens, Sage, Sencor a mnoha dalších. Vybrat z tak bohaté nabídky správný model tak může být oříšek. Ten vám každopádně pomohou rozlousknout na stránkách cenovyradar.cz, který se specializuje výhradně na recenze různých produktů dostupných na českém trhu. Včetně kávovarů. Do vyhledávače na hlavní stránce jednoduše zadáte výrobek, o který máte zájem vám ihned vyhledá patřičné recenze. Vy tak budete moci vybírat na základě faktů a nejenom líbivého obalu a reklamy. 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist