Když nábytek vybírá žena…

Ohodnoťte článek!

Kdo ve vaší domácnosti rozhoduje o koupi nového nábytku? A kdo jej platí? Podívejte se, jak se takový výběr bude lišit u muže a u ženy.

elegancy_90_-_2_sw

1.     Funkčnost

Žena: Hlavně aby ta postel při sexu nevrzala a nevzbudilo to děti nebo nerušilo sousedy!

Muž: Dá se na tom spát? Tak je to dobrá postel.

 Tip: Funkce by měla být na prvním místě. Když bude stůl v místnosti skvěle vypadat, ale nevejde se k němu celá rodina, stejně budete nakonec jíst v obývacím pokoji…

2.     Vzhled

Žena: Všechno v obývacím pokoji je z černě lakovaného dřeva, k tomu se určitě bude hodit ten konferenční stolek se skleněnou deskou. Jen aby ale nebyl v rustikálním stylu! To by se musela koupit nová sedačka… A nebylo by to tak lepší?

Muž: Koupím podobnou barvu, aby byl doma klid. Stejně to všechno poslouží úplně stejně, ať si je to dřevo barvy jaké chce…

 Tip: I na vzhledu záleží. Pokud nábytek skvěle zapadne do interiéru, bude vás to těšit a budete se dom rádi vracet.

3.     Údržba

Žena: Nestačí to jen otřít hadříkem? Ne? Znám svého muže, ten se s tím patlat nebude, raději mi ukažte něco bezúdržbového…

Muž: Jednou ročně to přetřít speciálním olejem? Pro chlapa jako já žádný problém! Bereme ten zahradní nábytek z teakového dřeva, to budou sousedi koukat.

 Tip: I když v obchodě můžete být plni nadšení ohledně teakové soupravy, pomyslete na to, jak se vám bude/nebude chtít se o náročný materiál pravidelně starat. Místo pravého ratanu můžete zvolit třeba ratan umělý, podívejte se, jak je od pravého k nerozeznání: nábytek z umělého ratanu.

4.     Prostorové umístění

Žena: Tenhle kousek se mi líbí. Že je moc široký? To se tam nějak vejde, rozmístíme to podle Feng Shuej!

Muž: Máš to přeměřené, drahoušku? Ta sedačka může mít maximálně 2564 milimetrů!

Tip: I sebehezčí nábytek se zkrátka do místnosti musí vejít. Nedělejte zbytečně kompromisy a hledejte dál – nebo si jej nechte vyrobit na míru.

5.     Odolnost

Žena: Jen abychom za rok nemuseli kupovat nový… I když alespoň si budu moct vybrat modernější design…

Muž: Dokud tu postel nebudu muset opravovat, je to dobrá postel. Až se rozsype, opravím ji! Nebo koupíme novou…

Tip: Někomu může vyhovovat, když si každý rok či dva musí koupit novou (levnou) postel – je to pro něj změna a nákupy jej mohou bavit. Ale oproti jedné větší investici se to rozhodně prodraží.

6.     Detaily

Žena: Tahle sedačka je tak krásná! Jaká škoda, že ty malé puntíky jsou fuchsiové a ne vínové, jinak bychom si ji určitě vzali…

Muž: Hranaté, nebo kulaté nohy – spí se na tom stejně, tak proč to řešit, co je levnějšího?

 Tip: Ženy vědí, že na detailech záleží. Ale zkazit si kvůli nim celý nákup? Opravdu by se tam fuchsiové puntíky nehodily? Ale připlatit si za kulaté nohy není žádné zbytečné rozhazování!

7.     Cena

Žena: Že za nestandardní barvu si budeme muset připlatit? Hm… To mi za to stojí.

Muž: Počet let, po která to bude sloužit, krát koeficient funkčnosti plus náklady na opravy minus remcání manželky… jo, je to dobrá cena.

 Tip: Cena často bývá na prvním místě. Zkuste si však spočítat, na kolik vás nábytek vyjde na rok. Pokud vám dražší postel vydrží až o deset let déle, nevyplatí se do ní nakonec v dlouhodobém horizontu investovat?

A jak nákupy nábytku vypadají u vás?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist