Kuba: 6 míst, které musíte vidět!

Kuba: 6 míst, které musíte vidět!
Ohodnoťte článek!

300 slunečných dní v roce, andělsky bílé pláže, neuvěřitelně přátelští lidé a nezaměnitelná atmosféra provoněná kvalitními doutníky a nesoucí se v rytmu salsy – přesně taková je Kuba! Každoročně se stává cílem tisíců turistů, kteří sem odjíždí nejen za odpočinkem, ale i za poznáním jiné kultury a načerpání zdejší exotické nálady.

Pokud i vy uvažujete nad zájezdem na Kubu, udělejte si čas na přečtení našeho článku. Máme pro vás seznam šesti míst, které si na Kubě v žádném případě nemůžete nechat ujít!

  1. Stará Havana

Nádherné město, ve kterém se okamžitě vrátíte zpátky v čase do 70. let a kde na vás dýchne kouzelná atmosféra. Ulice zde jsou plné života, nachází se zde krásné bary a zajímavé restaurace, kde se vás obsluha usmívá od ucha k uchu. Nechybí ani dech beroucí koloniální stavby, které i beze slov vypráví příběhy slavných. Nastrojené Kubánky, stará auta, malé obchůdky plné suvenýrů i kvalitního rumu, který prostě musíte ochutnat. To je Havana.

  1. Basilica del Cobre

Krásná budova s velkým významem pyšnící se třemi dómy, ke které směřují kroky nábožensky založených Kubánců i zvědavých turistů lačnících po památkách. Nachází se v podhůří Sieraa Maestra na kopci Maboa. Basilika byla postavena roku 1927 a ukrývá sošku Madony, které se sem chodí Kubánci poklonit.

Věděli jste, že se k bazilice váže i legenda pravící o třech rybářích, kteří nalezli černou sošku panny? Jejich loď se převrhla, oni se ocitli v bouři a oni z posledních sil bojovali o svůj život. V posledních okamžicích se jim zjevila podivná socha plovoucí na hladině, které se chytili a jako zázrakem se dostali na pobřeží.

  1. Pinar del Rio

Kuba je známá nejen svým kubánským rumem, ale i doutníky, které jsou populární po celém světě. Co by to bylo za výlet na Kubu, pokud byste nenavštívili místo, kde se vyrábí nejdražší a nejproslulejší tabák na světě? Pinar del Rio je nejzápadnější kubánská provincie, ve které se nachází tabáková plantáž Finca Alejandro Robaina – zde je možné absolvovat prohlídku.

  1. Plaza del Carmen

Plaza del Carmen je kostkami dlážděné náměstí ve městě Camagüey, na kterém se nachází hned několik památek hodných vidění. Nejen samotné náměstí, které je malebné a dokáže vám učarovat, ale i zdejší památky byste si určitě neměli nechat ujít. Najdete zde například velké hliněné nádoby, ze kterých rostou menší stromky a palmy, zajímavostí jsou bronzové sochy v životní velikosti pocházející z rukou místní výtvarnice Marthy Jiménez, které zachycují běžný život místních obyvatel.

  1. Palacio de Valle

Jedním z architektonických pokladů Kuby je Palacio de Valle – nádherný palác, který jako by vypadl z pohádkové knížky. Nachází se cca tři kilometry od města Cienfuegos a jeho majestátnost a dominanta vám okamžitě učaruje. Palacio de Valle nechal postavit obchodník Acisclo Del Walle y Blanco v roce 1917. Palác je kombinací několika stylu. Mísí se zde gotický, neoklasicistický i mauerský styl. Dech beroucí je nejen jeho vnější fasáda, ale i vnitřní výzdoba v podobě štukových stěn, obrazů či benátské keramiky.

Věděli jste, že se na stavbě paláce podílelo hned několik nadaných umělců z celého světa, kteří na stavbu používali materiály dovezené z Itálie, Španělska a Spojených států?

  1. Gran Caverna de Santo Tomas

Gran Caverna de Santo Tomas je největší jeskynní systém na Kubě, který je dlouhý úctyhodných 46 kilometrů a představuje zajímavou přírodní památku. Ta každoročně naláká tisíce turistů, kteří chtějí na vlastní oči vidět malebný přírodní úkaz- Pod zemí jeskynního systému je netradiční výzdoba a podzemní bazény, nad kterými drží stráž rodinky netopýrů.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist