Kustovnice čínská nebo také GOJI – podpora imunity i pocitů štěstí

Sychravé počasí spoustě lidí připomene, že je načase začít hýčkat svůj imunitní systém. Právě teď, kdy ještě nejsme nachlazení, nekašleme a nemáme rýmu, je vhodné začít užívat doplňky stravy, které zvýší obranyschopnost našeho organismu. K tomu se s oblibou používá hlíva ústřičná, echinacei, česneku, cibule a další. Výbornou službu plní i maličké plody oranžové až červené barvy kustovnice čínské. Dá se pěstovat i doma, je nenáročná, ale pokud jste tak neučinili v loni či na jaře, už to svépomocí nestihnete. Stojí za to si ji koupit a začít ji užívat.

Co kustovnice obsahuje?

Je to rostlinka bohatá na aminokyseliny, obsahuje jich dokonce 18 druhů, 21 stopových prvků – jmenujme kupř. železo, selen, zinek, vápník, germanium… Barva plodů napovídá, že jsou v ní obsaženy i karotenoidy, srovnáme-li s ní mrkev, v GOJI je více betakarotenu. Dopřejete-li si GOJI, doplníte si i vitamíny z řady B – B1, B2, B6, ale i vitamin E.

Posílí imunitní systém a zvedne vám náladu

O tom, že je GOJI skvělá rostlinka pro imunitní systém jsme se již zmínili. Už po staletí ji obyvatelé Himalájí využívali pro jeho dodávání tělu pocitu štěstí a říkali mu „ovoce štěstí“. Zřejmě za to může selen, jež obsahují, ten se v podobě výživových doplňků doporučuje těm, kdo mají skleslou náladu.

Užíváním kustovnice u sebe podpoříte šanci pro dlouhověkost, sexuální spokojenost, vitalitu. Silné antioxidanty, jež jsou v plodech obsaženy, zabraňují a zmírňují stárnutí buněk a jejich poškozování. Také alergici mohou pocítit úlevu, redukuje totiž množství antigenů. Pomáhá snížit krevní tlak, působí dobře na zrak a správnou funkci jater. Dokonce zlepšuje krvetvorbu. Je doporučována i při závratích, nebo trpíte-li kašlem, až chronickým kašlem.

Jak můžete vidět, je kustovnice čínská velmi různorodým ochráncem vašeho zdraví. Začněte jej užívat, právě teď je ta nejvhodnější doba, abyste byli na podzim a v zimě fit.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist