Kvalitní přepravka musí vydržet velkou zátěž

Kvalitní přepravka musí vydržet velkou zátěž
Ohodnoťte článek!

Vlaková, automobilová či třeba lodní doprava by se neobešla bez vhodných přepravek. Ty už dávno nejsou pouze dřevěné. Právě naopak, dřevo se už k přepravě zboží a různých druhů materiálů využívá pouze omezeně. V současné době v tomto oboru patří prim přepravkám z plastu.

Převáží se v nich víceméně všechno

Plast je levný, dá se už docela dobře recyklovat a je skutečně maximálně odolný. Je houževnatější než většina jiných použitelných materiálů, takže přepravky vyrobené z této suroviny jen tak něco neponičí. V tom se dost liší plast třeba od dřeva, z něhož se přepravní bedny vyráběly dříve.

Nicméně dřevo má nevýhodu v tom, že dříve či později dokáže vsáknout různé pachy, což následně dělá dřevěné bedny nepoužitelné, hlavně pro převážení, respektive skladování potravin.

V plastových přepravkách je na druhou stranu možné přemisťovat víceméně cokoliv, snad krom jistých druhů kyselin, jež s plastem nereagují příliš dobře. Pro takové jsou z pochopitelných důvodů určeny nádoby z jiných materiálů.

Vyrobit opravdu dobré přepravky není zase tak snadné, jak by se mohlo jevit. Minimálně je nezbytné ovládat patřičné technologie, což ne každý umí. Na našem území kvalitní plastové bedny a příslušenství k nim produkuje na té nejvyšší úrovni kupříkladu společnost PK group.

Přepravky v obchodech

Pro velké náklady se používají mohutné bedny, jež toho pojmou opravdu hodně. Nicméně po vyložení se pak zboží převáží v mnoha menších verzích a s těmi se většinou potom pracuje ve skladech, případně na prodejnách.

Menší přepravky mají výhodu v nižší hmotnosti. Ta zaručuje, že s nimi mohou pracovat bez potíží i ženy. Nicméně ani zdatný muž často nedokáže odnést více plně naložených přepravek najednou, což je občas potřeba.

Takovéto situace se řeší ve skladech za pomocí ještěrky, jenomže mezi obchodními regály se něco takového pohybovat nesmí. Proto se pro tyto účely používají ruční vozíky, které jsou obdařeny pojezdovými kolečky.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist