Lukostřelba pro každého

Ohodnoťte článek!


Lukostřelba je dnes brána jako sportovní disciplína, které se mohou věnovat lidé různého věku a pohlaví. Lukostřelba má dlouhou historii a dříve měla význam převážně při lovu nebo boji. Postupem se stala z lukostřelby disciplína sportovní a nechybí ani na olympijských hrách.  V praxi lukostřelba přesto představuje poměrně netradiční sport, který leží pod stínem hokeje, fotbalu, tenisu a jiných populárních disciplín.

Sportovní lukostřelba 2

Proč se dát na lukostřelbu?

Lukostřelba si vás možná získá tím, že je tolik odlišná od všech ostatních sportů. V lukostřelbě nehraje významnou roli síla ani fyzická zdatnost, ale záleží především na trpělivosti a schopnosti soustředění. V umění lukostřelby pak může vynikat i starý nad mladým či ženy nad muži. Vše je o individuálních schopnostech.

Lukostřelba se pro vás může stát koníčkem a příjemným časem pro odreagování. Při lukostřelbě snadno vypustíte jiné starosti z hlavy. Vnitřní zklidnění a maximální koncentrace jsou hlavní ingrediencí pro úspěšnost lukostřelce.

Na lukostřelbu se mohou dát i děti

Jestli přemýšlíte nad tím, na jaký kroužek dát své dítko, může být dobrou volbou kroužek lukostřelby. Lukostřelbě se mohou věnovat zájemci různého věku, dokonce i děti v předškolním věku nebo senioři.

Začít mohou děti s lukostřelbou například v šesti letech, kdy začínají chodit do školy a s pravidelným režimem se nabízí i možnost navštěvovat některé zájmové kroužky. V některých zájmových kroužcích přijímají ale i mladší zájemce v předškolním věku. Záleží na podmínkách každého sportovního klubu.

Jak přihlásit dítě na lukostřelbu?

Pokud vás lukostřelba zaujala a rádi byste své dítě přihlásili, poohlédněte se po sportovních klubech ve svém okolí, který tento sport provozuje. Kroužky lukostřelby obvykle probíhají v tělocvičnách. Existuje ale také terénní lukostřelba, probíhající ve volné přírodě.

Malým dětem sportovní kluby obvykle zapůjčují potřebnou výbavu. Luky pro děti jsou uzpůsobené svoji velikostí a taky váhou. Střílet se začátečníci učí z menší vzdálenosti, která se může postupně zvětšovat. Jestli se bude vaše dítě věnovat lukostřelbě dlouhodobě, bude potřebovat zakoupit luk, chrániče na prsty a předloktí, toulec a šípy.

Print

Lukostřelba dítě naučí trpělivosti

Pokud lukostřelba dítě vtáhne, naučí jej lépe se soustředit a zklidnit. Lukostřelba naučí dítě trpělivosti a zároveň ho naučí bojovému umění, které kdysi proslavil bájný Robin Hood i další dávní hrdinové. Kromě toho se dítě naučí správnému držení těla, postoji a dýchání, které jsou pro lukostřelbu důležité. Při natahování luků střelec posiluje svaly zad, ale jinak lukostřelba není fyzicky příliš náročná.

Druhy lukostřelby

Je několik druhů lukostřelby, která se mezi sebou liší pravidly, lukem, cílem střelby atd.. Lukostřelba terčová se provádí z předem určené vzdálenosti na terč. Tato sportovní lukostřelba je odlišná od tradiční lukostřelby, při které se střílí z historických modelů luků. Dalšími druhy lukostřelby jsou například lukostřelba terénní a 3D lukostřelba.

Pokud vám je lukostřelba sympatická, tak nemějte rozpaky si tento sport vyzkoušet. Lukostřelba je sportem pro každého a nikdy není pozdě či brzy s ním začít.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist