Luxusní hodinky se vyrábí z vysoce kvalitních a nadčasových materiálů

V současné době se pro výrobu luxusních hodinek používají různé materiály, které se odlišují nejen vzhledem, ale také vlastnostmi, a především i cenou. Vybrat si tedy můžete z pestré škály modelů, ať už preferujete nadčasový, nebo tradiční design. V následujících řádcích se zaměříme zejména na přednosti a úskalí jednotlivých materiálů.

Nerezová ocel

Právě z nerezové oceli jsou luxusní hodinky nejčastěji vyráběné, ostatně není se čemu divit, ocel jako taková se vyznačuje pevností, odolností proti korozi a nízkou hmotností. Vzhledem k tomu, že je nerezová ocel široce dostupná, cena takových hodinek je přijatelná. Některé značky si však vyrábí vlastní slitiny nerezové oceli, kde se už cenovka šplhá výš.

Žluté zlato

Zlato je symbolem bohatství. Se žlutým drahým kovem se velice dobře pracuje, navíc je možné ho perfektně zkombinovat s jakýmkoliv elegantním outfitem. V minulosti se hodinky vyráběly zcela, případně částečně ze 14karátového žlutého zlata, ovšem v současnosti tomu tak zpravidla není. Většina značek volí 18karátové žluté zlato, přičemž rozdíl je v barvě, neboť zlato s vyšší koncentrací je čistší a v konečném důsledku má i vyšší cenu.

Růžové zlato

Růžové zlato se používá především na dámské hodinky. Růžový odstín dodává hodinkám moderní a luxusní vzhled. Výrobci hodinek mohou prostřednictvím růžového drahého kovu projevit trochu kreativity.

Bílé zlato

Bílé zlato sice na první pohled vypadá jako ušlechtilá ocel, ale zlato je mnohem těžší. Bohužel, snadno se poškrábe, a proto je nezbytné hodinky nechávat pravidelně odborně leštit, aby si zachovaly svůj půvabný vzhled.

Platina

Dalším drahým kovem je platina, která je považovaná za nejprestižnější drahý materiál. S tím souvisí i skutečnost, že pánské hodinky z platiny jsou dražší než modely z bílého, žlutého či růžového zlata.

Povrch se obvykle pokovuje rhodiem, a tím získává zářivě stříbrnou barvu i lesk. Platina se snadno poškrábe, a proto není vhodná pro výrobu sportovních hodinek.

Keramika

V posledních letech se do popředí prodírá i keramika, která je odolná proti poškrábání a je velice lehká. Hodinky jsou lehké jako pírko a současně jsou vysoce odolné, navíc vypadají úžasně.

Titan

Titan má na trhu s hodinkami pevné místo. Charakteristický je tmavě šedou barvou, odolností proti poškrábání a nízkou hustotou. Vzhledem k tomu, že se jedná o speciální kov, jeho cena je vyšší.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist