Máte doma školáka? Imunita je základ

Ohodnoťte článek!

Rýma, kašel, nachlazení – aktuálně v naší společnosti asi nejčastěji skloňovaná slova. Podzim a sychravé počasí napomáhá jejich rychlému šíření populací, nejrychleji však samozřejmě řádí mezi dětmi ve školách. Jediná fungující ochrana? Silná imunita!

Každý rodič školáka ví, že dětské choroby jsou jedny z nejagresivnějších. A právě dětský kolektiv je pro bacily a viry nejživnější půdou. Chcete-li mít klidné spaní, že jste pro své dítě udělali maximum a zároveň nechcete, aby zameškávalo školu, zaměřte se na budování a posilování jeho imunity.

chytrezeny-matedomaskolaka

Dětská imunita

Úvodem je třeba si ještě objasnit pojem imunita, která je synonymem ke schopnosti organismu bránit se působení škodlivých vlivů. Při otázce, jak nejlépe posilovat dětskou imunitu, je důležité si uvědomit, že nic nevyřeší to, že své dítě necháte doma a budete je izolovat od nakažlivých vrstevníků. Jednak i kontakt s nimi je způsob, jak posílit jeho imunitu a jednak budete ve stresu Vy, že nemůžete být v zaměstnání a dítě samotné, že se nemůže vidět s  kamarády. Dětská imunita je specifická právě tím, že mladý organismus neměl dostatek příležitostí vytvořit si tolik obraných protilátek, jako organismus dospělého člověka, který se v životě potkal už s lecčím.

Jak nejlépe posilovat dětskou imunitu?

Dopřejte svým dětem dostatek vhodné stravy – ovoce, zeleniny a mléčných výrobků s živou bakteriální kulturou, potraviny obsahující probiotika a určitě se nesnažte řešit i sebemenší nachlazení či jinou infekci podáváním antibiotik. Veďte ratolesti k pohybu. Dostatečná fyzická aktivita přiměřená věku dítěte působí nejen jako jeden z faktorů budování imunity, ale zakládáte svému dítěti také jeden z do budoucnosti pozitivních zvyků. Dbejte na přiměřenost v jeho oblečení. Zde platí zlatá střední cesta – ani málo, ani moc. V podzimním období se také vyplatí posílit přirozenou podporu imunity dítěte vhodně vybraným doplňkem stravy.

 

Povolejte rakytník

Pro dospělé a děti již od 3 let je vhodný rakytníkový olej. Rakytník pomáhá zachovávat zdravý stav kůže a sliznic, které sehrávají při obranyschopnosti organismu zejména v dětském kolektivu klíčovou úlohu, navíc posiluje kardiovaskulární a trávící systém. Rakytník je také zdrojem nenasycených mastných kyselin omega 3-6-9, včetně vzácné omega 7 nenasycené mastné kyseliny, která je velmi vzácná a v rostlinné říši se téměř nevyskytuje.

100%ní rakytníkový olej uspokojí i náročnější rodiče, kteří hlídají způsob zpracování a přidané látky. Rakytník se zpracovává šetrnou CO2 extrakcí a neobsahuje žádné barviva, ani přidané cukry. Navíc se dodává ve formě měkkých želatinových tobolek, které jsou vhodné i pro děti.

 

Zaujal Vás rakytníkový olej? Rozhodli jste se jej svým dětem obstarat? Kupte si také krabičku! Od Vašich ratolestí navíc oceníte i pozitivní vliv rakytníku na zdraví a vitalitu vlasů, kůže

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist