Milujeme akvaristiku. Jak rybičkám vytvořit vhodné prostředí?

Milujeme akvaristiku. Jak rybičkám vytvořit vhodné prostředí?
5 (100%) 1 vote

Ač jsou vodní tvorové velmi soběstační, o jejich prostředí je nutné pečovat. Tato činnost přitom začíná již při výběru vhodného akvária a dalších akvaristických potřeb…Akvamex3

Pořiďte si dostatečně velké akvárium

Velikost skleného akvária se odvíjí od množství a druhů vodních živočichů a rostlinek, které chcete pěstovat. Důležitou roli ovšem hraje rovněž místo, kde chcete mít akvárium umístěno. To by mělo být především mimo dosah přímých slunečních paprsků, jejichž následkem se mohou tvořit až v přílišném množství zelené řasy. Pamatujte, že pořídit vhodné akvárium a následně jej správně umístit je naprostým základem!

Kvalitní akvaristické potřeby a technika

Vytvořit to nejlepší prostředí vodním živočichů samozřejmě stojí určité úsilí. Nepochybně budete potřebovat spolehlivé akvaristické potřeby, a to např. vzduchovací kameny, teploměry či odkalovače. Neobejdete se navíc ani bez rozličné techniky, tedy bez topení, filtrů, osvětlení (doporučujeme akvarijní LED osvětlení) anebo vzduchovací techniky (např. membránových kompresorů). Pokud ovšem nechcete vybírat vše zvlášť, můžete si pořídit akvarijní set.

Starejte se o průběžně o kvalitu vodyAkvamex4

O vodu v akváriu se je pochopitelně nutné průběžně starat. K tomu slouží např. různé přípravky pro úpravu vody, navíc je vhodné ji jednou za čas vyměnit. Proč? Ani kvalitní filtr totiž nemůže zachytit všechny nečistoty, které se postupem času uvnitř akvária hromadí. To samozřejmě živočichům ani rostlinkám neprospívá, takže kvalitu vody určitě nepodceňujte.

Doporučujeme: máte doma kromě rybiček i další domácí zvířata? Na Akvamex.cz najdete mnoho užitečných rad, tipů a informací, např. jak na správnou péči o drobné hlodavce.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist