Mince se dají použít nejen jako investice

Peníze jsou potřeba, zvláště teď, když všechno zdražuje. Po možnosti si trochu přilepšit touží spousta lidí, nicméně ne každý ví jak na to. Existují však různé příležitosti.

Jednou z nich je brigáda, ovšem tam si obvykle mnoho nevyděláte, a navíc jde většinou o dřinu. Mnohem lepší je investování do komodit, třeba do zlata.

Můžete si přijít na slušné peníze, a ještě nebudete muset hnout ani prstem. Toto řešení však má jednu slabinu – k realizaci potřebujete volné finance.

Investujte s rozmyslem

Koupit si pár uncí zlata je z dlouhodobého hlediska výhodné, jelikož dříve nebo později nazraje doba, kdy se prodej vyplatí a vy se pak budete moci radovat ze zisku. Důležité ovšem je zdůraznit, že budete možná muset čekat hodně dlouho.

Zlato je totiž dlouhodobě stabilní a jeho cena se zvyšuje hlavně v době velkých krizí. A ty tady nejsou každý druhý týden. Naštěstí.

Proto nepočítejte s možností rychle nakoupit a obratem prodat za větší peníze. To zároveň znamená nutnost použít peníze, které nepotřebujete na nic jiného. Investice do zlata by se vám sice měla dříve či později vrátit, ale zisk jen tak hned neuvidíte. Pokud nemáte dostatečné rezervy, tak neinvestujte.

Mince

Většina laiků předpokládá, že investiční zlato má jen jednu formu, a sice notoricky známé cihličky. Ty se opravdu používají, ovšem drobní investoři dávají přednost spíše mincím. Důvod je prostý, jsou prostě levnější. Ne každý disponuje stovkami tisíc korun na slitky.

Mince jsou velmi zdobné a často se díky tomu používají i jako dárky pro muže, případně i ženy. Konec konců, penězi ze zlata neurazíte snad nikoho. Na ty nejjednodušší typy je navíc možné nechat i něco vyrýt.

Může se jednat o jednoduchá přání, jména oslavenců, datum výročí svatbyznamení zvěrokruhutitul nebo vhodný emotikon. Nejde sice o nic levného, ale když vám na daném člověku záleží, trochu se plácnout přes kapsu přeci jen nezaškodí.

Tento druh prezentu určitě není vhodný pouze pro jeden druh příležitosti. Minci klidně můžete darovat k narozeninám, křtinám, pracovnímu postupu nebo když má daný člověk svátek.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist