Muž a žena jsou dva dílky jedné skládačky

Muž a žena jsou dva dílky jedné skládačky
5 (100%) 1 vote

Reprezentuje muž a žena každý opravdu úplně jiný svět, nebo mají tyto světy přece jenom něco společného? A pokud ano, co vlastně? Jak mají muži komunikovat se ženami a naopak ženy s muži? To jsou otázky, které si lidstvo klade od nepaměti. Hledá na ně odpovědi se střídavými úspěchy i neúspěchy. Jde ale o hledání zábavné, objevné a přinášející stále něco nového. Jinak by totiž lidstvo už dávno přestaly bavit. V čem jsou muži a ženy jiní?

Žena nikdy nebude tvrdá jako muž

Ve všem i v ničem. Oba jsou přece lidé rodu homo sapiens sapiens, tedy člověka moudrého. A oba se také dokáží přizpůsobit okolnostem. Co by se stalo v situaci, kdyby žena byla vychovávána jako muž a naopak muž jako žena. Přijali by svoji roli, protože by šlo o něco neměnného, ale zároveň by v jejich nitru vznikl nějaký protitlak, protože taková výchova jde proti jejich přirozenosti. Tak se třeba žena v dávných dobách minulosti naučila jezdit na koni a střílet stejně jako muž, ale v různých situacích vždy dávala najevo, že uvažuje jako žena. Je jemnější, empatičtější, diplomatičtější. I když pobytem v mužské společnosti ztvrdne, nikdy asi nebude tak tvrdá, jako muž.

Doplňování se tvoří pestrost života

Stejně tak i muž vychovávaný v ženském prostředí se nestane ženou. Bude ale například umět lépe vyjednávat, bude opatrnější, diplomatičtější. Lépe se vcítí do problémů druhých, bude empatičtější. Bude myslet i na své okolí. Z tohoto pohledu se od žen hodně naučí, bude umět odhadnout jejich myšlení. Nikdy ale nebude přemýšlet jako žena, vždy v něm zůstane mužský prvek. A právě odlišnost obou pohlaví, jejich vzájemné doplňování dělá život pestrým.

Když hra konečně získá smysl

Jaké to bude u muže a ženy třeba s touhou zahrát si nějakou hru? Zatímco muž jako živitel rodiny, ten kdo více vydělává, má také větší chuť riskovat, hrát, vyhrávat a zkoušet nové možnosti, které by ho přivedly k penězům nebo alespoň novým zkušenostem, žena posuzuje situaci jinak. Myslí na zadní kolečka. Vytváří rezervy na horší časy, hledá kontinuitu, hlídá, aby nevyhasl domácí krb. Hra je pro i něco příliš riskantního, nejistého. Z toho vyplývá, že muž a žena je opravdu z jiného těsta. Přistupuje k životním situacím, krizím a nabídkám trochu jinak. Ovšem žádný extrémní pól není příliš dobrý. Nejlepší je, když se oba vlivy spojí v jeden, který vytvoří rovnováhu. Jakákoli hra, i ta partnerská životní pak rázem získá přesné vymezení a smysl.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist