Nejen svíčky a esenciální oleje nám zpříjemní sychravý podzim

S podzimem trávíme více času doma. Místo odpočinku na zahradě oceníme spíše relaxaci doma, v teple, často už pod dekou, se šálkem teplé kávy, čaje, a třeba při svíčce.

Pojďte si připravit své severské štěstí

Hygge prezentuje něco, čemu říkáme severské štěstí. Je to příklad toho, jak dokázat relaxovat s málem a v nečasu. S teplou dekou, šálkem něčeho teplého, s dobrou knížkou, a k tomu všemu samozřejmě nesmí chybět svíčky. Nádherný plamen svíčky rozhodně nenahradíte LED svíčkou, ať je sebevíce dobrou kopií. Je to jako snažit se nahradit plamen v krbu vysíláním plamene na televizní obrazovce. Uznáte přece, že to nemůže být nikdy stejné.

S přicházejícím podzimem bychom si měly doma obnovit zásobu svíček a připravit se na dlouhé večery. Obvykle již z práce přicházíme potmě, můžeme pak hned začít relaxovat. Se svíčkami na stejnou relaxační vlnu snadno naladíme i další členy domácnosti. Neskočily vám děti na váš hygge styl? Zkuste být kreativnější. Svíčky si s nimi vlastnoručně vyrobte. A nejen ty.

Vyrobte si společně mýdla s přídavkem esenciálních olejů

Esenciální oleje najdou v domácnosti různé upotřebení. Hodí se pro aromaterapii a velice často se přidávají právě do doma vyráběných mýdel. Vyrobit si doma mýdlo není vůbec složité a patří to mezi příjemné zpestření víkendů či večerů s dětmi. V dnešní době, kdy je vyžadovaná vyšší míra hygieny, a děti nám ji již začínají ignorovat, je vlastnoručně vyrobené mýdlo výbornou motivací k častému mytí rukou. Vždy si metodu výroby mýdla nastudujte předem, pořiďte si hned několik esenciálních olejů, a pak se pusťte s dětmi do výroby mýdel různých vůní.

Děti milují rovněž korálky

Další skvělou zábavou pro dlouhé zimní večery s dětmi jsou korálky. Milují je nejen holky, ale i kluci. Z korálků navíc mohou děti vyrobit vánoční dárky pro celou rodinu – pro babičku set náramku s náhrdelníkem, pro dědečka náramek či přívěsek na klíče. Nezapomeňte dětem ke korálkům pořídit i správné pomůcky a doplňky – navlékací materiál, ale i komponenty pro výrobu náušnic, či pro zapínání náhrdelníku. Jde o levnou zábavu, která děti hned tak neomrzí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist