Nejoriginálnější dárek? Olivový olej!

Nejoriginálnější dárek? Olivový olej!
Ohodnoťte článek!

Už vám došly nápady na dárky pro vaše rodiče, sourozence, kamarády či jiné blízké osoby? Darujte jim něco, co jim pravděpodobně ještě nikdy nikdo nedal. Olivový olej! Jakkoliv se tento dárek může zdát neobvyklý, darujete jím opravdu hodně. Zdraví.

Tradičním dárkem, který neurazí, ale většina lidí z něj ani nebude skákat štěstím do vzduchu, je láhev nějakého dobrého alkoholu. Udělejte to tentokrát jinak. Darujte také láhev, avšak láhev olivového oleje. Určitě překvapíte a rozhodně půjde o příjemné překvapení.

Olivový olej využijí muži i ženy

Olivový olej je vhodný jako dárek pro ženu i pro muže. Největší využití má v kuchyni při vaření. Hodí se pro teplou i studenou kuchyni, může se s ním péct, smažit, dochucují se jím saláty. I člověk, který není zrovna žádný šéfkuchař, ho určitě využije. A když ne v kuchyni, tak třeba v koupelně. Z olivového oleje se totiž dají dělat zábaly na ruce a na vlasy.

S lahví olivového oleje darujete zdraví

Jako dárek pro muže a ženy je však olivový olej vhodný z jiného důvodu než proto, že je tak užitečný v kuchyni. S olivovým olejem totiž darujete také zdraví. Olivový olej působí proti civilizačním chorobám, pomáhá udržovat zdravou hladinu cholesterolu a cukru v krvi, je prevencí proti rakovině i Alzheimerově chorobě. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, doporučuje se pro hubnutí a dokáže zasytit. Aspoň kvalitní panenské olivové oleje mají všechny tyto kladné zdravotní účinky a právě takový olej byste měli darovat.

Jaké olivové oleje jsou vhodné jako dárek?

Na začátek vám prozradíme, které rozhodně vhodné nejsou: ty, co pořídíte v supermarketu. Pro olivový olej jako dárek se vydejte do specializovaného obchodu, jakým je například Olivum.cz. Jako dárek doporučuje olivové oleje Full Moon, Nobleza del Sur, Centenarium Premium, Arbequina Premium či Casas de Hualdo Reserva de Familia. Každý z těchto olejů má svůj příběh a je opravdu speciální.

Tip na závěr: Kromě láhve olivového oleje můžete věnovat také olivové perly.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist