Obuv Santé mění pohled na zdravotní obuv

Zdravotní obuv už dávno není umouněnou Popelkou mezi módní obuví. Právě naopak. Značky, jakou je rovněž Santé, dokázaly skloubit zdraví a design. Výsledkem jsou zdravé boty, jichž se neštítí ani ti, kteří si potrpí na fashion outfity.

Možná jste až doposud dávali přednost módě před zdravím. To však u moderní obuvi, jakou nabízí zdravotní obuv Santé, nemusíte. Tato značka vám sice neprodá dvanácticentimetrové podpatky, což ale od zdravotní obuvi nejspíš nikdo ani neočekává. Nehledáme zde ani boty na ples. Nabídnout nám však může velice moderní pantofle či sandály, vhodné na doma, do práce na přezutí, ale i pro trávení volného času. Koupíte je v e-shopu Celar.cz.

Nesprávně zvolené boty vedou k chatrnému zdraví

Nevhodné boty z vás udělají nemohoucí trosku i ve dvaceti. Otlaky, bolavé a popraskané paty, kuří oka, patní ostruhy, vbočené palce, bolesti kloubů, zad i hlavy – to vše mohou způsobovat nevhodné boty. Lodičky s tenoulinkou podešví patří leda na ples, rozhodně nejde o boty pro běžný den.

Mnohdy se snažíme ušetřit, i pokud jde o domácí obuv, a sáhneme po levných pantoflích. Chybí jim však kvalitní kožená stélka, chůze v nich je tvrdá, bota má anatomické tvarování, to ale nesedí. Nesprávné boty nám mohou způsobit potíže, se kterými se budeme potýkat po celý život. Už dítěti dovedou nohy zničit tak, že není návratu. Přitom až 95 % dětí se rodí s naprosto zdravými nožičkami a deformity či ploché nohy se objeví v prvních šesti letech života právě kvůli nesprávné volbě obuvi.

Co nohám škodí nejvíce?

Dětem škodí především předčasně instalovaná anatomická stélka v botách. Ta do nich nepatří až do velikosti 28. Mnohdy nosí dítě nesprávnou velikost obuvi. Nemusí jít jen o délku, ale i o šířku boty. Důležitý je též výběr materiálu a škodlivá může být dokonce i černá barva na vnitřku bot, zejména pokud je dítě nosí naboso.

Dospělé nohy si deformujeme především úzkou špičkou boty. Nevhodné jsou podpatky vyšší než 4 cm. Bota by měla na noze sedět a patní část by neměla klouzat dopředu ani do strany. I u dospělých je důležitý kvalitní materiál, který dýchá, přizpůsobí se noze a nemnoží se v něm plísně a bakterie. Ideální jsou kůže a textil. Jako výplňové materiály se používají různé pěnové materiály, které zajišťují měkčí došlap a botu odlehčují. Těžké boty nadměrně zatěžující pohybový aparát, nejsou totiž rovněž vhodné. Obuv Santé vám pomůže se těmto problémům vyhnout a obuje vás zdravě i vkusně.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist