Olivový olej – skvělá péče pro vaši pokožku i vlasy

Jestliže jste zatím používali olivový olej pouze k vaření a přípravě studené kuchyně, jistě vás překvapí a potěší, že jej můžete stejně dobře využít i v koupelně. Je totiž plný pleti prospěšných a výživných látek, které jí dodají správnou hydrataci, obohacují ji o vitamíny a použijete-li jej i na vlasy, budou lesklé, zdravé, pevné a vzbuzující obdiv všech, kdo vás potkají.

Důležitá je kvalita oleje. Proto než si ten svůj vyberete, zajímejte se o zemi původu i způsob zpracování. Výborné jsou např. oleje, jejichž zemí původu je Řecko.

V čem tkví kouzlo olivového oleje?

Kvalitní olivový olej obsahuje antioxidanty, vitamín E, železo, vápník, mononenasycené mastné kyseliny a mnohé jiné. Pokožku probudí a rozjasní, takže bude vypadat odpočatá, svěží, a to i bez použití drahých kosmetických výrobků.

Dalším pozitivem je, že je přírodní, bez přidaných konzervačních či jiných chemických látek, bez barviv i parfemace. Jde o ideální způsob péče pro všechny typy pleti.

Použití při péči o tělo

Olivový olej můžete jednoduše přidat do koupele. Vaše pokožka bude správně promaštěná, nebude vysušená, předejdete potřebě používání různých krémů, mlék a olejů po koupeli.

Stejně tak se jím můžete po mytí natřít. Vezmeme-li v úvahu poměr množství a ceny, v porovnání s tělovými mléky a oleji získáte mnohem levnější způsob, jak tělo hydratovat.

Vyzkoušeli jste olivový olej k odličování? Stačí jej nanést na odličovací tampon a odstranit make-up. Nejenže bude čistá, ale zároveň ji hydratujete.

Máte-li často vysušené ruce, což nás čeká především v přicházejících zimních měsících, dopřejte jim zábaly z olivového oleje. Stačí pár zábalů a uvidíte, jak vaše ruce užijí, pokožka bude jemná, vláčná, hebká… To se týká i nehtů kůžičky kolem nehtů, která bývá často náchylná k praskání a tvorbě bolestivých záděrů.

Zdravé a krásné vlasy s pomocí zábalů

Nehledejte v drogeriích či u kadeřníků ideální přípravek, který vyživí vlasy natolik, aby se konečně leskly a byly pevné, zdravé. Naneste na vlasy olivový olej – ideální je použití olivového oleje ve spreji, který na náš trh přináší společnost Pemap. Rovnoměrně jej nanesete jak na vlasy, tak vetřete do pokožky hlavy a necháte působit po dobu 20ti minut. Každý vlas se uzavře, stane se hladkým a prostřednictvím pokožky dojde k výživě vlasových kořínků.

Poté vlasy umyjete běžným způsobem a vysušíte. Buďte šetrní a nefénujte je horkým vzduchem, volte střední nebo nízkou teplotu.

Vyzkoušejte i vy olivový olej po koupeli, nebo třeba při odličování. Uvidíte, že budete spokojeni a získáte nového, výborného pomocníka, který vám zpříjemní péči o vaše tělo.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist