Zásobte se palivem na zimu teď a ušetříte nemalé částky

Čím více koksu si objednáte, tím méně bude stát. Ne, to není nějaká obskurní reklama pubertální mládeže, ale fakt, který se týká paliva. Probíhající letní sezona dává oddechnout kamnům a kotlům proto, abyste provětrali komíny, případně je nechali zrevidovat, a kotle pořádně vyčistili. K tomu se hodí i zakoupení levnějšího topiva, než byste zaplatili v zimě.

Ozkoušejte spolehlivého dodavatele Optimtop

Jestliže vás zklamal nejbližší dodavatel nebo byste rádi ozkoušeli nového, obraťte se na síť prodejen Optimtop. Pobočky jsou výhodně rozmístěny po všech českých regionech tak, aby se ke každému zájemci dostal dodavatel maximálně za pět dní od objednávky. Když budete mít štěstí, dorazí vám koks, uhlí, antracit nebo dřevo za tři dny. Už od jedné palety je doprava pro všechny zákazníky zdarma. Prodej koksu probíhá pochopitelně v průběhu celého roku, ale vzhledem k výhodnějším sníženým cenám je lepší zásobit se během letních měsíců.

Technologické parametry prodávaných druhů koksu

Jedno balení koksu ořech má 750 kilogramů – na paletě je třicet jutových pytlů po pětadvaceti kilech. Koks je tříděn do frakce 40-60 milimetrů, maximální obsah vody je 14 procent a popela 10,5 %. Výhřevnost zmíněného paliva je 25,36 MJ/kg. Pro zákazníky je připravena rovněž varianta koksu 2 se zrnitostí 20-40 milimetrů s lehce vyšším obsahem vody, stejným obsahem popela a nižší výhřevností – 25,04 MJ/kg.

Vyšší výhřevnost než u uhlí

Kdo je zvyklý kombinovat v kotli dřevo s uhlím, koksem nebo antracitem, není třeba mu popisovat výhřevnost i ekologické spalování. Výhřevnost koksu je vyšší než u uhlí. Je takzvaným derivátem černého uhlí, ze kterého byly ve speciální peci na koks odstraněny škodlivé prchavé složky a směsi. Proto je vytápění koksem ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Při spalování není ovzduší znečišťováno unikajícími emisemi, jelikož je do vzduchu vypouštěn zejména oxid uhličitý.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist