Parfémy: Jak si vybrat ten správný pro vás?

Najít tu správnou charakteristickou vůni může být někdy docela oříšek. Je třeba prozkoumat několik faktorů, než si vyberete. Pokud vám již vaše stávající vůně omrzela a hledáte nějakou novinku, rádi vám pomůžeme s výběrem a se všemi aspekty, které byste měli vzít v potaz.

Nezkoušejte příliš mnoho vůni najednou

Pokud zkoušíte nové parfémy, buďte trpěliví, omezte výběr na maximálně 3 denně. Na své pokožce byste je měli totiž testovat alespoň 24 hodin. Takto si totiž můžete být jistí, jak se daná vůně slučuje s vaší pokožkou i po delší době, a jak se na ní bude vyvíjet.

Nespěchejte

Když na sebe parfém prvně stříknete, to, co ucítíte, je pouze vůně, které se nazývá vrchní tóny. Ty se budou nějakou dobu rozvíjet, a následně se rozvine do srdečních tónů, které se opět po nějaké době přemění do základních tónů, které jsou dlouhotrvající. Takže se nikdy nerozhodujte ihned po prvním stříknutí. Také se rozhodněte, zda raději preferujete těžší, sladké či přírodní vůně?

Zapojte instinkt

Vždy se řiďte jenom tím, jak daná vůně působí na vás a nenechte se ovlivnit názorem ostatních lidí. Každému jednoduše voní něco jiného – myslete na to, co přirozeně působí nejlépe na vaše smysly a styl. Stejně tak nekupujte parfémy podle popularity nebo podle toho, co je zrovna v módě. To, co je pro někoho svatým grálem, nemusí být pro vás. Dejte si na čas, poznejte sami sebe, svůj styl a vkus, než se rozhodnete pro parfém. Skvělou volbou jsou také tuhé parfémy.

Volte dle příležitosti

Zvažte, kdy chcete parfémy či parfemované vody používat. Je to pro vaši rutinní péči o sebe, na rande, na příjemné spaní či na slavnostní příležitost, jako je třeba svatba či oslava narozenin? Vůně jsou spojeny s emocemi a vzpomínkami, a když k dané vůni znovu přivoníte, často vás přenese zpět do doby, kdy jste ji měli na sobě.

Jaké vůni dáváte přednost vy?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist