„Piju kvalitu, šetřím peníze a chráním přírodu!”

„Piju kvalitu, šetřím peníze a chráním přírodu!”
Ohodnoťte článek!

Úvodní slova patří lidem, kteří si na cestě ke zlepšení zdravotního stavu vybrali jasný cíl. Jednodušeji řečeno, upravili svoji vodu prostřednictvím reverzní osmózy a obhájili tak její status: voda = nejzdravější nápoj na světě. Přidejte se k nim a dopřejte úpravu vody i sobě!

Reverzní osmóza je filtrační zařízení, kterým se v procesu čištění odstraňují z vody organické znečišťující látky, nerozpustné pevné částice (suspenze), látky způsobující kontaminaci, těžké kovy, viry, bakterie, choroboplodné zárodky či jiné nežádoucí látky.

V čem spočívá princip reverzní osmózy?

Obecně, je princip osmózy totožný vlastnosti živých buněk, jejichž povrch je obalen polopropustnými membránami. Prostřednictvím těchto membrán se molekuly vody jako rozpouštědla dostávají z prostředí s nižší koncentrací rozpuštěných látek (čistší) do prostředí s vyšší koncentrací látek, s cílem vyvolat osmotický tlak, který vyrovná koncentrace látek mezi prostředími.

Vzhledem k tomu, že polopropustné osmotické membrány jsou tenkého materiálu (stejně jako v přírodě), jejich povrch musí být pravidelně oplachován, aby se na něm nevytvořila jednolitá vrstva, která kompletně znefunkční jejich funkci. Výstrahu představuje i chlór, který způsobuje poškození membrány, proto je neodmyslitelnou součástí fungování reverzní osmózy uhlíkový filtr, který ho odstraní. Následně je třeba zabezpečit mechanickou filtraci, aby jemné částice neucpaly membránu. Vstupní voda pozvolna protéká přes mechanický filtr, uhlíkový filtr, membránu reverzní ozmózy, uhlíkový koncový filtr, mineralizátor a končí v separátním zásobníku. Přídavkem reverzní osmózy je zmíněný mineralizátor, který podle doporučených norem obohatí vaši vodu o soubor významných prvků, jako: vápník, hořčík, draslík, mangan, měď a i. Z tohoto důvodu, můžeme vyloučit úvahy o produkci demineralizované vody, která způsobuje odvápnění kostí, zvyšování onemocnění či úmrtnosti.

Zdraví na dosah, v pohodlí domácnosti

Jednou z hlavních výhod filtračního systému na principu reverzní osmózy je, že zařízení se instaluje přímo pod kuchyňskou linku, čímž zajišťuje čistou zdravou vodu prvotřídní kvality, která je vhodná jak na pití, tak i na vaření či pro kojence. Voda je zbavena škodlivých, nebezpečných látek včetně mikroorganismů; je filtrována bez použití chemických sloučenin, což znamená, že je skutečně čistá. Pití osmotické vody má prokazatelně prospěšný vliv na náš organismus a je doporučeno lékaři a odborníky.

Dopřejte kvalitu svým zaměstnancům

TIP od nás: revoluční vychytávkou je automat na pitnou vodu, kterým zabezpečíte zdravý pitný režim pro své zaměstnance. Výhodou takového automatu je nejen filtrace vody, ale také její ochlazení či zahřátí do bodu varu, a tak si můžete vychutnávat vodu nejen v létě, ale i během zimních měsíců. Automat nevyžaduje výměnu barelů vody, je napojen přímo na přívod vody, pracuje automaticky a s nízkou spotřebou energie, čímž šetří váš čas i peníze. Další podstatnou výhodou je ekologičnost: dejte “stopku” zbytečným plastovým obalem z lahví!

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist