Pod přikrývkou, v létě a bez pocení? Víme, jak na to!

Pod přikrývkou, v létě a bez pocení? Víme, jak na to!
5 (100%) 1 vote

Parná léta jako v tropech, nebo hůř, jako na Sahaře, to už začíná být normální i u nás v Česku. Vědci nás varují, že za to může globální oteplování. Že jiné už to nebude a na výkyvy směrem k vyšším teplotám si máme zvykat. Je tedy potřeba začít řešit, jak si v bytě i v horkém létě vytvořit příjemné místo na spaní.

Tma je vítaný pomocník

Jakmile dáte slunci příležitost dostat se do místnosti, už se tepla nezbavíte. Zvykněte si na větrání až v noci a hned ráno po vstávání. Pak zatáhněte žaluzie a závěsy a nechte všude tmu. Je pravda, že tohle si můžete dovolit, pokud jdete do práce. Na druhou stranu, pokud je víkend, je lepší vyrazit někam ven, do přírody a k vodě, než si užívat domácí saunu.

Letní přikrývky – lehké a chladivé jak vánek

Spát jen tak bez přikrývky, to asi většina z nás nepůjde. Inspiraci můžete hledat u jižních národů, kde je zvykem používat v létě jen lehké prostěradlo. Druhá varianta je využít výhod moderních technologií a pořídit si letní přikrývky z dutého vlákna. Váží necelého půl kila a zajišťují odvod potu z těla a následné odpaření pryč. Pokud si chcete dopřát opravdu pohodlí, kupte si přikrývky s úpravou Aloe Vera. Jejich povrch vás překvapí broskvovou jemností a navíc má příznivý vliv i na vaši pokožku.

Nohy do ledu nejsou nejlepší řešení

I když se to zdá divné, tak ani v létě není dobré se moc podchladit. Tělo totiž začne produkovat o to víc tepla. Pokud se tedy chystáte do postele a chcete rychle usnout, dejte si raději vlažnou sprchu. Ochlazení můžete podpořit tím, že si dáte polštář na chvíli do mrazáku. S péřovým to nezkoušejte. Ale pokud máte polštář s kuličkovou náplní uzavřený zipem, můžete zkusit část výplně na chvíli odsypat. Polštář se vám pak pohodlně vejde třeba do ledničky. Nebo ho zkuste na chvíli obložit sáčky s ledem.

Pokud ještě nemáte letní typ přikrývek, nebo vás zaujal polštář s kuličkovou náplní, který se jen tak neslehne, podívejte se na nabídku oblíbeného e-shopu Kvalitex.cz. Mnohé letní kousky jsou teď navíc se slevou, takže si je může pořídit opravdu každý.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist