Podnikání s dětmi, zkuste to taky: inspirujte se dalšími ženami

Podnikání s dětmi, zkuste to taky: inspirujte se dalšími ženami
5 (100%) 3 votes

Některým maminkám stačí starat se o domácnost a o děti, jsou takhle šťastné a užívají si naplno chvíle s dětmi. Ale co když vám tahle role nestačí? Co když máte pocit, že je vše monotónní? Jestli chcete rozjet vlastní byznys, pusťte se do toho.

snimek-obrazovky-2016-11-07-v-9-57-24

V čem máte na rodičovské výhodu?

Rodičovská dovolená je ideální čas. Máte až 4 roky na to něco nového rozjet a vyzkoušet. Pobíráte rodičovský příspěvek, takže neriskujete jako při odchodu z práce, že vaše podnikání nebude výdělečné a vy zůstanete bez příjmu.

Víte už, v čem podnikat?

Jestli ano, tak jste ve výhodě. Ono totiž není snadné něco vymyslet, v nejlepším případě něco originálního, po čem bude každý toužit. Třeba něco umíte – plést, šít, háčkovat, malovat, fotit. Skvělé. Ale problém nastává, když to chcete prodat. To už je další meta a není to vůbec jednoduché. Ale můžete i přeprodávat cizí věci, třeba objevíte nějaký nový produkt během svojí dovolené, možná něco vytváří vaše kamarádka nebo známá. Zařídit si e-shop je u nás poměrně oblíbená podnikatelská činnost.

snimek-obrazovky-2016-11-07-v-9-58-00

Založit si internetový obchod

Lidé neustále zakládají nové e-shopy. Spousta z nich nevydrží ani první měsíce, ačkoli to na začátku vypadalo lákavě. Musíte se totiž připravit na intenzivní a vytrvalou práci, naučit se spoustu věcí kolem online marketingu, komunikovat se zákazníky, lákat je do svého e-shopu, vymýšlet nové strategie atd.

Všechno znamená buď váš čas nebo peníze – pokud tedy nějaké máte.

Všem začínajícím e-shopařům doporučuji pronájem e-shopu, je to velmi snadné a nemusíte mít žádné velké technické ani programátorské znalosti. E-shop je pro vás připravený ihned, vy si v něm nadefinujete šablonu, barvy, přizpůsobíte vzhled.

Kde se inspirovat – dvě maminky

Jana a její Pikle z pytle

Je kreativní maminka. Vymýšlí sady- pytlíky s věcmi na tvoření, které prodává na svém e-shopu Pikle z pytle. Na začátku měla společnici, se kterou se nakonec v dobrém rozešla a nyní je na vše sama. Určitě by mohla hodně vyprávět o svých začátcích, které nebyly nejrůžovější. Ale co je nejdůležitější: její práce ji baví. Stále vymýšlí nové produkty. Prohlédněte si například její kufříkové domečky. Jsou celé vyrobené v České republice a jejich cílem je potěšit a povzbudit dětskou fantazii.

Andrea s anglickými knížkami.

Žije v bilingvním manželství a jejich děti tedy rozumí oběma jazykům. K angličtině ji to stále táhne a miluje ji. Proto se rozhodla prodávat anglické knížky pro děti a založila si i stejnojmenný obchod.

Vede také kurzy s angličtinou pro nejmenší děti a často své knihy ukazuje maminkám na výstavách a prodejních akcích.

Pár tipů pro začínající maminky podnikatelky:

  • Najděte si stejně smýšlející kamarádky a scházejte se s nimi – není nic horšího, než se nechat odradit
  • Choďte na přednášky, workshopy a semináře – nejen, že se něco dozvíte, ale poznáte nové lidi
  • Zkuste na pár hodin týdně coworkové centrum – i tady najdete spoustu inspirace a náhled z jiné strany

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist