Podzim si žádá speciální péči o pleť i tělo. Vyzkoušejte přípravky, které vám pomohou.

S příchodem chladných, podzimních měsíců je potřeba zamýšlet se nad tím, jak obměnit pleťovou i tělovou kosmetiku a o jaké doplňky stravy doplnit náš jídelníček. Přijde vám to zbytečné? Nenechte se mýlit. Kupříkladu správně zvolený krém nebo vitamíny vám pomohou zachovat pleť a celkový vzhled jasný i v sychravých dnech a viry a bacily vás jen tak nezdolají.

Ochrana před chladem i větrem

Ve studeném počasí dostává zabrat především naše tvář, rty, ale také ruce a vlasy. Pleť proto vyživujte krémy, které ji dostatečně promastí a zanechají ochranný film, jenž ji bude před chladem i dalšími nepříznivými vlivy dobře chránit.

Po ruce mějte vyživující pomády na rty. Předejdete tak jejich popraskání nebo šupinkám, které se na rtech při větrném počasí vytvoří velmi snadno.

Nepodceňujte ani péči o ruce. I když je zbytek těla v teple, ruce často svírají deštník, kabelku, tašku či něco jiné. Nemáte-li právě rukavice, je jejich pokožka vystavena „hezky na ráně“. Osvědčené jsou jak krémy, tak zvláčňující vazelíny. Pro ošetření vysušené i šupinkovaté kůže rukou se hodí výrobky obohacené o levandulový olej nebo Aloe veru. Změkčuje, zvláčňuje a regeneruje kůži.

Péče zevnitř

Do popředí se dostává i nachlazení, virózy a všudy přítomná rýma či kašel. Než se však rozmohou v plné síle, je dobré dodat tělu potravinové doplňky, díky nimž posílíte váš imunitní systém. Doporučovány jsou přípravky s hlívou ústřičnou, kterou seženete jak v tabletkách, tak v tobolkách. Podávat se může i dětem od tří let, stane se tak pomocníkem pro celou rodinu.

Stejně dobře poslouží i výtažky z bylin a bylinkové čaje. Nemáte-li nasušeno, zásobte se květy podbělu, lípy, divizny nebo plody šípků, zázvorem, skořicí, jež zahřeje nebo třeba rakytníkem.

Doplňujte vitamin C a B, selen proti únavě, jste-li chudokrevní, sáhněte po ovesných vločkách a udělejte si jednoduchou a rychlou kaši, která vám dodá energii i mnohé cenné látky.

Navštivte lékárnu nebo kvalitní drogerii ještě dříve, než poznáte nepřízeň počasí na vlastní kůži nebo onemocněním. Uvidíte, že nepodceníte-li přípravu, podzim si užijete v plné kráse a síle.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist