Pojistka na blbost se hodí doma i v práci

Kéž by neštěstí chodilo po oněch pověstných horách, jenže nechodí. Chodí po lidech a těm může pěkně zatopit při různých karambolech a nechtěných nedopatřeních, kterých se stává v běžném životě velká spousta. Ne jinak je tomu i během pracovní doby, ani zde nikdo neuteče různým nástrahám, které může život přinést. V obou případech je vhodné mít kvalitní pojištění, kterému se přezdívá pojistka na blbost. Právě taková pojistka případné škody pokryje. A věřte, že mohou být enormní.

Pojištění pro škody v běžném životě

Sražená cyklistka vaším dítětem na procházce parkem, rozbitá váza v hotelu nebo vytopený soused pod vámi? Přesně na tyto případy se vztahuje pojištění občanské odpovědnosti, které si lze zvolit ve čtyřech variantách podle výše pojistné částky (3, 5, 7 nebo 10 milionů Kč). Výhodou této pojistky je ochrana všech členů jedné domácnosti a platná je i pro domácí zvířátka vyjma psa, koně nebo hospodářských zvířat. Navíc má pojistka celosvětovou platnost, bude se tak hodit na dovolené nebo při studiu dětí v zahraničí.

Pojištění pro jistotu v zaměstnání

Obdobným způsobem funguje také pojištění odpovědnosti zaměstnance, které se vztahuje na škody způsobené zaměstnavateli během pracovní doby při plnění pracovních úkolů. Typicky se jedná o poškození měřicích, laboratorních nebo elektronických zařízení včetně notebooku nebo mobilního telefonu, ale vztahuje se také na svěřený firemní vůz. Škody mohou vzniknout nechtěně při práci ve skladu nebo na montážích, přičemž zaměstnavatel ve všech případech může požadovat až 4,5násobek hrubého měsíčního příjmu daného zaměstnance, který škodu způsobil.

V práci vždy se spoluúčastí

U tohoto pojistného produktu je maximální nastavitelná částka 500 000 Kč a spoluúčast 5 000 Kč. Spoluúčast je u této pojistky povinná, lze si však zvolit její výši. Pojištění si mohou sjednat zaměstnanci ve třech variantách s ohledem na pracovní náplň. Varianta STANDARD je vhodná pro administrativní nebo laboratorní pracovníky, naopak verze ŘIDIČ pro referenty řídící firemní vozy a ŘIDIČ PLUS pro zaměstnance, kteří využívají vůz se svolením zaměstnavatele pro soukromé účely. Všechny tři druhy mají celosvětovou platnost, což ocení všichni zaměstnanci, kteří vyjíždějí za prací do zahraničí.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist