Pomocníci při kojení

Kojení je jednou z věcí, které spoustu budoucích maminek děsí a mají z něho obavy. Ale není se čeho bát, existuje celá řada pomocníků, kteří vám s kojením pomohou. Patří mezi ně například odsávačky, sady pro přebalování, kojící polštáře nebo kojenecké váhy. V našem článku vám tyto předměty představíme.

Naučte se používat odsávačku mateřského mléka

Odsávačka bude během kojení váš nejlepší parťák. Díky ní můžete odsát mateřské mléko přímo z prsu a uchovat si ho na doby, kdy není možné kojit. Odsávačky se dají používat také v případě, že máte mateřského mléka moc. Díky odsátí přebytečného mléka si zajistíte tvorbu dalšího a také předejdete možným zdravotním komplikacím.

V současné době jsou na trhu dva typy odsávaček – manuální a elektronické. Při výběru je dobré si pročíst recenze maminek, které je vyzkoušely. Není možné říci, která odsávačka je lepší, každé mamince vyhovuje něco jiného.

Pohodlí s kojícím polštářem

Kojení čeká na maminku, hlavně ze začátku, každých pár hodin, a proto je důležité, aby si při něm cítila ona, ale i miminko, maximálně komfortně. Naštěstí v dnešní době jsou k dostání nejrůznější kojenecké potřeby. Díky nim se budete moci plně věnovat miminku bez diskomfortu. Kojící polštáře dokáží ulevit bolesti zad. Kojící polštář je tvarovaný tak, aby podepřel bříško a miminko.

Kojící polštáře se dají využívat už při těhotenství, dokáží ulevit bolavým zádům a podepřít těhotenské rostoucí bříško. Stejně tak rády na něm spí děti a někdy i odpočívají unavení manželé. Zkrátka těhotenský polštář využije celá rodina.

S kojeneckou váhou budete mít přehled

Jedním z ukazatelů, že je kojení pro miminko přínosné je samozřejmě to, že přibírá na váze. Proto je dobré mít doba kojeneckou váhu, kde můžete po každém kojení miminko zvážit a zjistit kolik přibralo a jestli vůbec přibralo.

Kojenecká váha dokáže také přesně naváži mléko a příkrmy. Díky její přesnosti dokážete přesně navážit tolik, kolik vaše miminko potřebuje. Takhle navážené příkrmy a mléko pak můžete předat tatínkovi, který má miminko nakrmit ve vaší nepřítomnosti.

Zapadlé bradavky nejsou problém

Zapadlé nebo ploché bradavky se mohou vyřešit speciální pomůckou , která vám sáním vytáhne bradavku do plastového kloboučku. Při pravidelném používání tohoto pomocníka, zůstanou za čas bradavky vztyčené.

Pokud se tento problém objevuje už v těhotenství, tak je možné ho využívat už během něho, je to důležité, protože když se začnou prsa nalévat mlékem, tak už pomůcka nemusela fungovat.

Kojící podprsenka

Při kojení se bez kojicí podprsenky neobejde, tedy v případě, že chcete kojit jednoduše a bez zbytečných komplikací. V prvních měsících se prsa nalijí mlékem a jsou těžká, potřebují tak podporu pro zachování tvaru. Kojicí podprsenky mají speciální mechanismy, které nabídnou prso dítě, bez toho aby bylo nutné rozepínat celou podprsenku. Zároveň i během kojení poskytují oporu pro druhé prso.

Kojicí podprsenky je dobré doplnit o vložky do podprsenky . Ty zabraňují znečištění oděvu unikajícím mlékem. Vložky se jednoduše vloží do podprsenky, prodávají se jednorázové nebo bavlněné, které jdou používat opakovaně.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist