Pořádáte sportovní klání? Nezapomeňte na jídlo!

Pořádáte sportovní klání? Nezapomeňte na jídlo!
Ohodnoťte článek!

Při pořádání sportovních akcí je toho opravdu hodně, co je potřeba zařídit. Pokud nejste zrovna zběhlí pořadatelé, může se stát, že na něco zapomenete. Menší zaškobrtnutí se dají odpustit, ale jedna z věcí, na kterou byste opravdu zapomenout neměli, je občerstvení.

Když se turnaj koná někde v civilizaci, kde se dá nakoupit, nebo na hřišti, kde je místní občerstvení, není to takový problém. Prostě zajdete do obchodu a něco nakoupíte nebo se domluvíte s personálem v občerstvení. Nikdo si ničeho nemusí ani všimnout a akce bude zachráněna.

Situace bude o dost komplikovanější, když budete někde v přírodě, kde není ani obchod ani restaurace. V takovém případě by vám takové opomenutí mohlo připravit hodně horké chvilky. Sportovci a jejich doprovod zkrátka musí něco jíst a především pít.

Do rozpočtu si zahrňte položku občerstvení

Podle délky trvání akce, počtu účastníků a typu můžete odhadnout, jaké občerstvení budete potřebovat. Způsobů, jak přerozdělit občerstvení mezi účastníky je hned několik. Způsob je samozřejmě závislý na tom, kolik lidí bude přítomných a jak velkou část rozpočtu budete mít k dispozici.

Balíčky pro účastníky

Můžete udělat balíčky a přihlášeným účastníkům je při vstupu rozdat. Často se k tomuto kroku sahá, když nemáte k dispozici tolik finančních prostředků nebo v případě, že máte nějaké produkty od sponzorů.

Domluvené občerstvení

V místní restauraci si domluvíte občerstvení, které pro vás připraví. Účastníkům pak rozdáte „poukázky“, za které daný druh občerstvení dostanou. Buď mohou být označeny konkrétním druhem nápoje či jídla nebo mohou být opatřeny hodnotou. Tento způsob využijete především na větších akcích. Jeho výhodou je, že všichni dostanou k dispozici stejnou částku.

Pokud máte malou skupinu například kolegů z práce, můžete nechat otevřený budget a označit u obsluhy typ občerstvení, který hradíte. Do vyčerpání prostředků si mohou účastníci objednávat, co hrdlo ráčí.

Občerstvení jako cena

Jídlo a pití samozřejmě můžete použít i jako cenu za umístění v turnaji. Musí to však být něco, o co budou účastníci stát. Láhev luxusního šampaňského, dárkový koš nebo poukázka do restaurace. Nezapomeňte, že tohle neřeší váš problém s občerstvením během akce.

Catering

Někdy není možné využít místní restauraci nebo jiné možnosti a musíte si vše dovézt a zajistit sami. Pro takové případy je nejvhodnější poptat cateringovou společnost, která má s takovými akcemi zkušenosti. Jednak budou schopni poradit vám, co potřebujete zařídit a jednak mají i potřebné vybavení. Můžete tak klidně uspořádat raut uprostřed lesa, kde budete točit studené pivo a podávat teplé jídlo. Pro sportovní akce na „zelené louce“ jsou perfektní foodtrucky, které mohou vařit skvělé občerstvení kdekoliv.

Každý si platí za sebe

Při opravdu velkých akcích můžete pozvat více společností a nechat účastníky, ať si vyberou, co se jim líbí a zároveň si občerstvení i zaplatí. Toto řešení je vhodné pro velké a veřejné akce. I v tomto případě byste měli domluvit se společnostmi výhodnější ceny.

Jak můžete vidět možností, jak přerozdělit občerstvení mezi účastníky akce je hned několik. Stačí zvolit tu nejlepší cestu pro vás. Co byste však měli zajistit v každém případě, je dostatek tekutin pro sportovce. Při sportu budou potřebovat doplňovat tekutiny více než obecenstvo. Pro sportovce tedy doporučujeme zajistit vodu a další nápoje zdarma.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist