Pořizujeme výbavičku: Co se vám bude opravdu hodit?

Pořizujeme výbavičku: Co se vám bude opravdu hodit?
5 (100%) 1 vote

Seznamů do porodnice, dětských výbaviček a dalších nezbytností pro nastávající maminky už jste určitě četla dostatek. A při takovém čtení se i ti otrlejší z nás mohou pěkně vyděsit – zjistí, co všechno nemají, kolik to bude stát a že rodinný rozpočet dostane pořádný zásah. Ale nenechte se zbytečně vystrašit. Rozhodně toho nebudete potřebovat tolik. Zjistili jsme, bez čeho se obejdete a co se bude skutečně hodit.G5328

Hlavně to nepřehnat

Nastávající maminky a jejich rodiny už v průběhu těhotenství střádají velkéé množství dupaček, hraček a dalších „nezbytností“, které jsou sice roztomilé, ale ne vždy praktické. Většinu z nich využijete totiž jen v průběhu prvních pár měsíců, ale miminko ale roste jako z vody a během prvních týdnů a měsíců je mu úplně jedno, co má na sobě. Proto výbavičku pořizujte chytře.

Co budete opravdu potřebovat?

Budete potřebovat dětskou postýlku, dudlíky, matraci a dětskou kosmetiku. Pohodlně se obejdete například bez přebalovacího pultu. Jako alternativu můžete zvolit buď po přebalovací podložce, nebo používat jen deku.

Nutností je samozřejmě autosedačka, lahev a další miminkovské potřeby. Takových seznamů už jste určitě četla spousty a není třeba je znovu opakovat – sama určitě víte, bez čeho se obejdete. Jak je to ale s oblečením?

Dětské oblečení pro novorozence pořizujte ve velikosti 56 a 62. (Menších budete potřebovat opravdu jen pár kousků.)

  • Kojenecká body jsou nejpoužívanějším kouskem, ale bohatě vám jich bude stačit deset.
  • Dupačky postačí patery a overaly čtyři.
  • Kabátky, mikiny a svetříky pořizujte podle ročního období, ale vystačíte si se třemi kousky.
  • Čepičky, ponožky a dětské capáčky kupujte po dvou kusech/párech.
  • Zimní miminka budou navíc potřebovat kombinézu, teplejší mikinu a kabátek, čepici a rukavice – vystačíte si s jednou sadou.

Kromě samotné výbavičky by na miminko měl čekat samozřejmě hluboký kočárek. Ale nezapomeňte, že se ani nenadějete a bude čas na ten sportovní. A nákup dvou kočárků za tak krátkou dobu znatelně zasáhne do rodinného rozpočtu. Pokud chcete ušetřit a pořídit si praktické řešení, podívejte se na kombinované kočárky – v jednom balení pořídíte hlubokou korbičku, sportovní nástavbu a někdy také autosedačku, Za jednu cenu tak budete mít kočárek, který užijete od narození miminka až do jeho dvou let.

Nakonec ten seznam není zase tak dlouhý, no ne?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist