Postelové rošty zvýší užitné vlastnosti vaší matrace

Postelové rošty zvýší užitné vlastnosti vaší matrace
Ohodnoťte článek!

Při zařizování nového domova by jedním z prvních kroků mělo být vytvoření vhodného prostředí pro spánek – ložnice. Začíná výběrem konkrétní místnosti, výmalbou zdí, nákupem úložného nábytku, postele a v neposlední řadě také matrace. O materiálech a vlastnostech moderních matrací již bylo napsáno mnoho, nyní vás chceme provést současnou nabídkou stejně důležité součásti postele –  postelových roštů

Pevný lamelový rošt Double Klasik.

Pevná deska neumožňuje odvětrávání

Když se zmiňujeme o podkladech matrace, nesmíme opomenout pevnou desku. Dnes ji najdeme spíše ve starších postelích, ale i přesto je stále hodně rozšířená. Pro její výrobu se používá celoplošný přírodní materiál (dřevo, překližka) bez otvorů, proto je použitelná pouze pod pružinové matrace, které mají zajištěnou cirkulaci vzduchu svou konstrukcí a použitým materiálem. U ostatních typů matrací by mohla pevná deska zadržovat vlhkost a způsobit vznik plísní, množení bakterií či dokonce nenávratné poškození.

Ideálním podkladem pod matraci jsou díky schopnosti odvést přebytečnou vlhkost, která vzniká během spánku (pocením a únikem dalších tělních tekutin), postelové rošty. Mohou být složeny z dřevěných prken spojených textilním pruhem, pak se jedná o tzv. laťkové rošty. Nekladou velké nároky na osazení, ovšem poskytují malý spánkový komfort.

Další variantou postelových roštů jsou tzv. lamelové rošty. Vytváří je několik pružných lamel, jejichž konce jsou uloženy v plastových pouzdrech. Liší se od sebe výškou, počtem a šířkou lamel, možnostmi polohování a dalšími speciálními úpravami (nastavením tuhosti v nejvíce zatěžovaných oblastech, vyztužením pro vyšší zatížení apod.). Jsou vhodné téměř pod všechny druhy matrací. Zajišťují jejich dokonalé odvětrávání, podporují pružnost, zvyšují ortopedické vlastnosti a prodlužují životnost matrace.

Z hlediska polohovatelnosti se postelové rošty dělí do dvou kategorií:

Jsou vhodné pro všechny běžné typy matrací, cenově nejdostupnější. Pro uživatele, kteří nemají žádné zdravotní problémy, jsou optimální volbou.

Díky svým vlastnostem dokážou podstatně zvýšit kvalitu spánku a odpočinku. Lze je polohovat v oblastech hlavy, beder či nohou, a to manuálně nebo na elektrický motorový pohon. Lidem, kteří tráví v posteli hodně času, zpříjemňují odpočinek a mají pozitivní vliv i na zdravotní stav. Poskytují ideální oporu páteře při relaxaci, zvýšením dolních končetin podporují krevní oběh, ulevují srdci, pomáhají při rekonvalescenci po úrazu. Jsou správnou volbou pro všechny typy matrací, vyjma těch, které není vhodné ohýbat (pružinové a s kokos-latexovou deskou).

Speciální kategorii tvoří luxusní výklopné lamelové rošty, vhodné pro snadnou obsluhu úložných prostor pod matrací, a speciálně vyztužené rošty XXL pro osoby s vyšší hmotností. Široký sortiment kvalitních lamelových roštů nabízí český výrobce kvalitních matrací a roštů Slumberland. Jeho kompletní nabídku naleznete zde.

 vario silver flex

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist