Povlečení do chladného období? Přinášíme vám tipy

Povlečení do chladného období? Přinášíme vám tipy
Ohodnoťte článek!

Léto je fuč a zima nám klepe na dveře. Začíná období, kdy máme chuť zůstat v teple domova a zachumlat se pod peřinu s knihou či horkým čajem. Abychom byli v posteli jako v bavlnce, je ideální doba k pořízení vhodného povlečení.

Kvalitní materiál za každou cenu

Ať už vyberete jakékoliv ložní povlečení, pamatujte si, že je nutné zvolit to, které je vyrobené z opravdu kvalitního materiálu. A je jedno, jaké roční období zrovna je. Naše těla se i při spánku potí, proto použitý materiál musí dobře pohlcovat vlhkost.

Bavlněné povlečení

Bavlna u ložního povlečení patří mezi klasiku už od počátků. A je právoplatně také nejoblíbenějším materiálem. Je velmi příjemná k pokožce, materiál je měkký, pružný, disponuje výbornou prodyšností i savostí. Navíc je bavlněné povlečení dostupné pro každého. Jedinou jeho nevýhodou může být mačkavost a tedy nutnost žehlení.

Flanelové povlečení

V zimním období je flanelové povlečení ideální, neboť dokáže udržet tělo v teple díky své hřejivosti. Flanelové povlečení se vyrábí ze 100% bavlny a k jeho výrobě se používá hustě tkaná látka o vyšší gramáži. Díky úpravě samotné látky je povlečení měkké, jemné, hebké na dotek a hlavně hřejivé, což je vhodné pro chladnější měsíce nebo zmrzlé jedince. Zachovává si i ostatní vlastnosti bavlny.

Damaškové povlečení

U damaškového povlečení není potřeba přemýšlet, v jakém ročním období ho lze použít. Můžeme ho používat po celý rok. Díky způsobu tkaní se jedná o univerzální povlečení, které v teplých dnech nabízí ochlazení a v těch chladných příjemně zahřeje. Damašek má řadu výhod – má dobré izolační vlastnosti, skvělou výdrž, snadnou údržbu.

Damaškové povlečení bylo za dob našich babiček luxusní záležitostí. Dnes si ho ale může dopřát opravdu každý.

Lněné povlečení

Chcete-li do svého interiéru něco méně obvyklého, vyzkoušejte povlečení ze lnu. Stejně jako bavlnu nebo damašek ho lze používat po celý rok. Lněné povlečení se vyrábí z přírodního materiálu a díky svým vlastnostem v létě příjemně chladí a v zimě naopak hřeje. Rovněž dokáže absorbovat pot. Je velmi příjemné na dotek a skvěle voní, když se žehlí. Navíc je pro alergiky jako dělané, neboť odpuzuje prach.

Vyberte si takový materiál ložního povlečení, který vám bude vyhovovat. Záleží jen na vás, jestli vsadíte na klasiku, nebo si dopřejete luxus či něco méně obvyklého.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist