Přijímáte omega-3 mastné kyseliny v dostatečném množství?

Přijímáte omega-3 mastné kyseliny v dostatečném množství?
4 (80%) 1 vote

Omega-3 mastné kyseliny jsou pro naše zdraví velmi důležité. Jenže lidské tělo si je neumí samo vyrobit. Proto je nutné získávat je z vnějších zdrojů. Z jakých? A proč je to vůbec nezbytné?

Proč se zajímat o příjem omega-3 mastných kyselin?

Omega-3 mastné kyseliny patří k látkám, na které bychom se měli při příjmu potravy v každém případě soustředit. V čem jsou obsaženy? Ve větším množství jsou součástí určitých rostlinných olejů a rybího tuku. Pokud tedy chcete mít jistotu, že je vy i vaši blízcí přijímáte dostatečně, měli byste zvýšit poměr ryb a řepkového či olivového oleje, případně ořechů ve stravě. Navíc existují i některé kvalitní doplňky, např. Maxicor 70 + 20 tobolek, které jsou rovněž velmi kvalitním zdrojem těchto nenasycených kyselin. Jaké jsou ale jejich klíčové účinky na lidský organismus?

  • Omega-3 mastné kyseliny jsou zárukou normálního růstu a vývoje, měli by je tedy určitě v dostatečném množství přijímat děti. Navíc jsou důležité i v průběhu těhotenství!
  • Dvě z těchto kyselin, konkrétně EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová), významně přispívají ke správné srdeční aktivitě a vůbec činnosti celého kardiovaskulárního systému.
  • V neposlední řadě mají pozitivní účinky na lidskou imunitu, ale také na mozek a nervovou soustavu, a tím pádem rovněž na psychiku. Navíc zlepšují paměť.

Tip na závěr: jestliže se domníváte, že omega-3 mastné kyseliny přijímáte nedostatečně, pořiďte si již zmíněný přípravek Maxicor 70+20 tabletek, případně Maxicor 30 tabletek. Kde? Třeba přímo u výrobce na Farmax.cz.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist