Připravte si na ráno odměnu a hned se vám bude lépe vstávat

Připravte si na ráno odměnu a hned se vám bude lépe vstávat
5 (100%) 1 vote

Každému z nás se alespoň tu a tam nechce z vyhřáté postele, měkkých peřin či od partnera, který ještě může dál spát. Pokud je tento pocit častý či dlouhodobý, zbytečně můžete mít díky němu pokažené nejen ráno, ale podstatnou část dne. Vstávat s radostí a dobrou náladou je polovina úspěšného předpokladu, že váš den bude příjemný a bude se vám dařit.

Nejen děti, ale i my dospělí, se těšíme na něco příjemného i mnoho dnů dopředu. Proč si tedy nepřipravit něco příjemného na každé ráno, abychom vstávali s radostí? Že vás nic nenapadá? Nechte si poradit, nejsou to potěšení drahá ani náročná na přípravu.

Oblečení, které vám spraví náladu

Důležitou věcí je, abychom měli naplánováno, co si ráno oblékneme. Ideální je používat oblečení, které máme rádi, mělo by být barevné, pohodlné, dobré je si tu a tam koupit drobnost, která outfit oživí – korálky, náramek, sponu do vlasů, brož, šátek, neutrální balerínky nebo sandále hodící se jak k sukni, tak kalhotám…

Výtečná snídaně i svačina do práce či školy

Další drobností s velkým účinkem je dobré jídlo. Rozmyslete si již večer, čím se ráno odměníte. Někdo si může připravit ovoce s jogurtem, müsli, kukuřičné lupínky s medem a jogurtem, suroviny na toasty, zeleninový salát s mozzarellou, banán přelitý karamelem se spoustou dalšího ovoce…

Na svačinu se také můžete těšit, skvělé je, když je složená z jídla, které vám chutná, ale je také barevná. Oživit ji můžete zeleninou, ovocem, pár čtverečky čokolády pro dobrou náladu, výživné a zdravé jsou i oříšky, rozinky, slunečnicová semínka. Do nápoje nebo jogurtu přidejte chia semínka, cestou do práce si kupte smootie nápoj z rozmixované zeleniny či ovoce. Variant je skutečně mnoho.

Ráno s cvičením

Z postele vás vytáhne i to, pokud si připravíte večer hezké sportovní oblečení, sluchátka, MP3 a vyrazíte si zaběhat nebo se jen tak protáhnout na zahradu. Sport stejně jako smích a zpěv vyplavuje do našeho těla endorfiny štěstí, rázem se vaše ráno promění ve spokojené. Navíc budete mít dobrý pocit z toho, že jste udělali něco pro své zdraví a tělo.

Zavolejte kamarádce

Jestliže máte kamarádku, se kterou si máte vždy o čem popovídat, čemu se zasmát, můžete zavést ranní rituál, že si cestou do práce popovídáte a vzájemně se podpoříte.

Již ráno se můžete těšit na odpolední kávu v restauraci, skvělý film v kině, návštěvu knihovny, večer s výtečným sypaným čajem, jež si vychutnáte se svým drahým… Záleží na tom, co preferujete. Zkuste zapojit svoji fantazii a připravte si každý den malou drobnost, na kterou se budete skutečně těšit.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist