Proč je důležité kojit

Už během těhotenství se nastávající maminka dozví, že kojení je pro dítě velmi důležité. Jedná se o normální, přirozený a fyziologický způsob krmení novorozenců i starších dětí. Pomáhá utužit vztah mezi matkou a miminkem a díky mateřskému mléku dítě získá řadu prospěšných látek. Jak se naučit dobře kojit?

Výhody kojení pro maminky

Nikdo učený z nebe nespadl a také kojení je třeba se naučit. Naštěstí v tom novopečené maminky v porodnici nejsou samy, protože v porodnici budou k ruce odborně vyškolené pracovnice, které jim s tím pomohou. Kojení buduje důvěru, snižuje prožívání stresu i bolesti, a to nejen u dítěte, ale také u maminky. Výhody z kojení má maminka i miminko. Mamince dopřává bezproblémové kojení pocit uspokojení a sebedůvěry, což se zpětně může projevit na spokojenosti jejího dítěte. Kromě toho je kojení prevencí rakoviny vaječníků, dělohy a endometria a chrání proti řídnutí kostí.

Jak pečovat o bradavky

Během kojení dostávají ženské bradavky docela zabrat, zejména později, má-li dítě už své první zoubky. Jsou-li bradavky bolestivé, oplatí se pořídit bio-aktivní nelepivé náplasti Multi mam, které poskytují okamžitou úlevu a péči. Redukují otoky, optimalizují stav pokožky a zabraňují infekcím, kvůli kterým by bylo kojení ztížené.

Hojivé náplasti v hlavní roli

Bolestivé bradavky během kojení jsou poměrně častým problémem, s nímž se potýká řada maminek. Předejít tomu lze nacvičením správné polohy a správného přisátí při kojení. I když se vše zvládne na výbornou, mohou i tak bradavky trpět. Odřeniny jsou poměrně bolestivé a pro maminku nepohodlné. Určitě stojí za to vyzkoušet obklad na přírodní bázi s 2QR komplexem, který suché bradavky změkčí a zjemní. Jeho neutrální chuť v ničem nebrání pohodlnému kojení, takže není nutné jej před kojením odstraňovat.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist