Semena ke klíčení – microgreens jako zásobárna zdravých živin

V dnešní době více než kdy jindy bychom měli tělo zásobit zdraví prospěšnými surovinami, které nám dodají dostatek vitamínů a minerálů. Nepatří-li doplňky stravy mezi vaše favority, vsaďte na přírodní formu v podobě microgreens neboli sazeniček bylinek.

Proč microgreens?

Ačkoliv jsou o hodně menší než běžné byliny, skrývají v sobě neskutečnou intenzitu živin. Z toho důvodu není potřeba microgreens konzumovat v takovém množství, na jaké jste u zeleniny či bylinek zvyklí. Můžete je používat do salátů, obložené na pečivu či jíst přímo. Svou výjimečnou chutí vytvoří z každého jídla delikatesu. Proto jsou microgreens oblíbenou kulinářskou složkou, neboť pokrmům dodají nejen chuť, ale též svěží barvu a texturu.

Co budete potřebovat?

Vystačíte si s miskou na klíčení, neboť microgreens se konzumují ihned po vyklíčení. Ve fázi mladých sazeniček s malinkými lístečky obsahují nejvyšší množství vitamínů, minerálů a antioxidantů. Udává se, že jejich hladina je 40× vyšší než u její zralé podoby. V těchto miniaturních rostlinách naleznete hlavně draslík, zinek, železo, měď a hořčík. Pěstování mikrobylinek není nic složitého. Stačí si pořídit semena ke klíčení, z nichž vám po 8-14 dnech vyroste rostlinka připravená ke konzumaci.

Ideální podmínky ke klíčení semínek

Jak bylo zmíněno výše, semenům klíčků se bude nejlépe dařit v klíčící misce, kterou je možné zakoupit v rámci startovací sady se 4 druhy semen bylinek. Vše potřebné pořídíte v internetovém obchodě semena.cz. Plát se semínky položíte na mřížku misky a pravidelně zalévejte každý den 150 ml vody. Po vyklíčení sestříhejte rostlinky těsně nad povrchem. Tímto jednoduchým způsobem si zajistíte zásobárnu blahodárných látek po celý rok. Nejužitečnější je v zimním období, kdy obsah vitamínů v ovoci a zelenině značně pokulhává.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist