Sexuální polohy

Sexuální polohy
Ohodnoťte článek!

Sex. Tři písmenka, která vyvolávají různé pocity, asociace i představy. Obecně lze ale říci, že je příjemnou součástí partnerského života – tedy, pokud je uspokojivý, zajímavý, nápaditý, a na míle vzdálený rutině a stereotypu. To ale neznamená, že musíte skoupit veškeré dostupné sexuální pomůcky nebo vymýšlet netradiční praktiky. Mnohdy stejně (ne-li lépe) poslouží inovace v sexuálních polohách, která oživí zaběhnuté zvyky.

Na “misionáře” zapomeňte

Statisticky nejběžněji využívanou polohou je takzvaná misionářská poloha, tedy muž nahoře, žena dole. A to napříč celým světem. Tato pozice je sice výrazně intimní, pohodlná a jistě příjemná, pokud se do ní už ale automaticky stylizujete, a v průběhu milování ji navíc nijak nezměníte, je nejvyšší čas na změnu. Inspirovat se můžete třeba ve filmech pro dospělé, nebo si v klidu prolistujte Kámasútru. Bezpochyby narazíte na polohy, které si oblíbí jak dámy, tak pánové, a mnohdy budete překvapeni, jak málo stačí „ke štěstí“. Často stačí totiž jen drobná změna úhlu, a prožitek nabývá zcela jiných rozměrů.

Jaké polohy milují ženy

Ženy obecně často preferují právě stereotypní misionářskou polohu, která nabízí možnost mazlení se a blízkost partnera, jako i příjemný úhel spojení při milování. Příjemný a intenzivní prožitek z milování ale nabízejí zejména polohy zezadu, ať už jde o polohu lžiček, kdy oba partneři leží na boku, nebo polohy kdy žena klečí na čtyřech s koleny i lokty na podložce, a muž klečí za ní (případně stojí, například u hrany postele). Při těchto polohách je maximalizován prožitek ze sexuálního aktu, neboť průnik je hlubší, ale naopak je potlačena emoční stránka, kdy chybí očí kontakt – proto citově založené ženy a romantické dámy si v nich příliš nelibují. Těm bude bližší například poloha vsedě na židli, kdy je žena nahoře a oba partneři jsou si velice blízko.

Jaké polohy milují muži

Muži téměř bez výjimky milují veškeré polohy, kdy jsou aktivní naopak ženy. Typickým příkladem jsou veškeré alternativy na pozici muž dole/žena nahoře. A je jedno, zda je dáma zády nebo čelem, muž leží nebo sedí – důležité je, že je to ona, která má „opratě“ v rukou. Podobně je tomu pak s alternativními technikami, jako je stimulace rukou, nebo felace, tedy orální sex, kdy vyhledávanou polohou mezi muži bývá známá poloha 69. Velmi oblíbené jsou ale i polohy zezadu, kdy jednak u mnoha žen vyvolávají intenzivnější prožitky, a tudíž jsou stimulující i pro muže, a navíc dodávají muži pocit jisté formy moci nad ženou.

 

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist