Školní batoh k Vánocům? Ulehčete Ježíškovi práci

Přemýšlíte, co koupit vaší ratolesti pod stromeček? Zkuste spojit příjemné s užitečným a vyberete něco hezkého a zároveň praktického. Co třeba nový školní batoh? Pojďte se podívat, co vybrat drobečkovi na prvním stupni a co studentovi, který už má nějaký ten rok docházky za sebou.chi_735_i

Zdravá záda až na prvním místě

I když většina z nás vybírá dárky spíš očima, u školního batohu se to nemusí vyplatit. Myslete na zdraví dítěte a soustřeďte se především na kvalitu provedení zádové části. Ta je důležitá nejen pro záda samotná, ale také pro správné držení celého těla. Neméně užitečné jsou polstrované popruhy. Nikdy by neměly být užší než 4 cm, ale u opravdu kvalitního batohu jsou široké i 6,5 cm. Rozložit váhu po celých zádech pomohou i hrudní pásy.

Aktovka nebo Batoh? Co je lepší pro prvňáčka

Při výběru batohu je třeba zohlednit především věk a výšku dítěte. První třídě už od nepaměti kralují aktovky, kterým poslední roky šlapou na paty batohy. Věděli jste ale, že existuje i aktovka batohového typu? Výsledkem je členitější taška s pevnou konstrukcí zad. Je praktická a přitom lehká. Zároveň máte jistotu, že váš prvňáček nebude chtít příští rok batoh, když „už ho mají všichni ve třídě“.

Aby se školní taška líbila celý první stupeň

Místo obrázkového batohu zkuste vybrat decentnější kousek, který nebude tolik podléhat módním trendům. Z batohu s postavičkou z nejnovějšího kresleného filmu bude mít dítě radost první týdny po nákupu. Po půl roce se ale bude zdát „starý“. Slečnám se budou líbit květinové vzory a dívčí motivy jako srdíčka nebo puntíky. Kluci by si naopak vybrali auta a motorky. Chybu neuděláte ani army vzorem.

Méně je někdy více. I při výběru batohu

Na druhém stupni už většinou obrázkové batohy netáhnou. V tomto směru bude výběr snadnější. Těžší ale bude skloubit vaše představy s přáním ratolesti. Zkuste studentský batoh s geometrickým nebo květinovým vzorem. Líbí se také různé nápisy. Barvu volte podle oblečení, které dítě nejčastěji nosí. Prim určitě hrají boty a bunda. Oblíbená je světle nebo tmavě šedá v kombinaci s výraznější barvou.

Doplňky k batohu: Čím můžete dárek vylepšit?

Existuje nepřeberné množství příslušenství. Většinu batohů můžete doplnit nejen penálem, ale i různými pouzdry na psací potřeby se stejným vzorem. K některým školním taškám se dokonce dají sehnat i peněženky, pouzdra na krk nebo třeba obal na notebook. Pokud pořídíte k batohu další příslušenství, jednotlivé kousky do sebe zapadnou jako skládačka. Například box na svačinu nebo lahev budou mít svoje vlastní kapsy na míru. Nehrozí převrhnutí, vysypání ani vylití.

Certifikát vám usnadní práci

Některé batohy jsou testované a pyšní se certifikátem kvality. Zajímejte se o to, jestli kousek, který se právě chystáte koupit, prošel takovými testy. Ušetříte si čas se zkoumáním na vlastní pěst a budete mít jistotu, že kupujete batoh, který je nejen hezký, ale především vhodný pro dětská záda.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist