Tisknete? Poradíme vám, jak vybrat správnou náplň

Tisknutí různých dokumentů není jenom výsadou mužů. A to ať už se jedná o oblast osobního, nebo se jedná naopak o oblast pracovního života. V obou případech samozřejmě platí, že pro tisk potřebujeme nejenom tiskárnu, ale i její náplň. A jak vybrat tu pravou? Nejprve je třeba zjistit, v jakém segmentu levné náplně do tiskáren vlastně hledat. Je třeba se zamyslet nad tím, zda potřebujeme náplň do inkoustové, nebo naopak do laserové tiskárny. Zde primárně rozhoduje její typ.

print

Originální, nebo alternativní?

Druhým krokem při výběru by mělo být ujasnění si toho, zda potřebujeme náplň originální, nebo naopak alternativní. První je vyráběna přímo výrobcem, zatímco ta druhá jakoukoliv jinou firmou. Pokud se dané možnosti něčím liší, tak je to hlavně cena. Jinak nabídnou:

  • Stejnou kompatibilitu
  • Stejnou kapacitu
  • Stejnou kvalitu tisku

Je více než jasné, že kdo chce především ušetřit, měl by zvolit náplně alternativní. Jako příklad vám nabízíme toner Q2612A. Kdo však chce mít jistotu toho, že má náplň od stejné značky, která stojí i za jeho tiskárnou, volí originál.

Správný typ pro vaši tiskárnu

Rady spojené s výběrem už se chýlí do samotného konce. Nyní je třeba zaměřit se na to, aby byla nová náplň kompatibilní s vaší tiskárnou. Její typ obvykle zjistíte na štítku, nebo na faktuře. Z toho i zjistíte, jaké cartridge a tonery budou potřeba. Jako příklad poslouží toner CE285A. Ten je dnes kompatibilní s celou řadou tiskáren značky HP, a to především těch edic, které nesou označení Laser Jet.

Jakmile máte zcela jasno i v tomto kroku, už zbývá jenom poslední nezbytná volba. A ta je spojena samozřejmě s tím, že zvolíte i tu správnou barvu. U černobílých tiskáren je to jasné. U těch barevných je obvykle měněna jenom ta náplň, která skutečně došla. To přináší celkovou úsporu samotných nákladů, které jsou s tiskem spojeny.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist