Trampolíny

Ohodnoťte článek!

Přemýšlíte jak ve volnu zaměstnat své sviště? Vybarvování, bagrování autíčkem na pískovišti, ani jízda na kolečkových bruslích je samotné na dlouho nezabaví? V jednom kuse si vynucují vaši pozornost, ale vy musíte doma vysmejčit a ukuchtit oběd? Pořiďte si novinku předešlých let: Trampolínu! Trampolína je fitness nástroj, kterým zaměstnáte sviště stejně tak, jako dospělé.

Trampolíny se staly v předešlých letech neuvěřitelně oblíbené a potvrzuje to i skutečnost, že sportování na trampolíně je přidáno od roku 2000 (Sydney) v rámci sportovní gymnastiky mezi sporty uváděné na letních olympijských hrách. Též se ale vyskytují lekce skákání na trampolínách ve velkém množství fit center, kde sportování se děje pod dohledem instruktorky na trampolínách s velikostí do 140 cm cca.  60-90 minut. Pro ratolesti se pak objevují na poutích, kde se mnohdy objevují trampolíny s šířkou větší než 3 m.

Při pořizování trampolíny byste si měli nejprve promyslet tyto dotazy: Kým bude trampolína využívána? Kam ji chcete instalovat, na zahradu nebo do domu? Jak moc prostoru máte k dispozici? K jakému účelu bude koupena? Kolik chcete do trampolíny vrazit peněz?

Trampolíny rozlišujeme především podle průměru a tvaru. Velikost nejmenších kulatých trampolín se uvádí cca. okolo 90 cm a největších cca. kolem 5 m. Dále je možné zakoupit trampolíny obdélníkového tvaru o rozměru např. 2,1×3,0 m nebo seženete na internetu též skladné trampolíny. Velikost trampolíny je vhodné vybrat podle účelu posilování. Pokud tedy chcete trampolínu do malého bytu je vhodná skladná trampolína do šířky 140 cm. Širší trampolíny jsou vyrobeny především pro tělocvičny nebo na zahradu.

U trampolín všech velikostí se musí dodržovat několik bezpečnostních pravidel. První pravidlo: Vyberte vhodné místo, kam trampolínu dáte, aby nebyla příliš nestabilní. Druhé pravidlo: Kolem trampolíny je potřeba nechat volný prostor o šířce minimálně 1 m po celém obvodu. Třetí pravidlo:  Ujistěte se, zda kryt pružin drží tak, jak má a žádné pružiny nevyčnívají. Čtvrté pravidlo: Je vhodné koupit trampolínu s ochranou sítí (pokud není v nabídce společně), která může ušetřit spoustu jak malých, tak i větších zranění. Tato zábrana je vyplněna na omak jemným výpletem, který minimalizuje případné spáleniny. Páté pravidlo: U trampolíny by se měly nacházet schůdky pro jednodušší vstup na skákací plochu. Šestý bod: K trampolíně se dá taktéž přikoupit ochranná síť pod trampolínu, která by měla zamezit pohybu dětí a domácích mazlíčků pod trampolínou. Sedmý bod: Dalo by se říct, že čím méně dětí na trampolíně skáče, tím je bezpečnější, protože právě většina úrazů vzniká, při pádech dětí jednoho přes druhého.

Pokud chcete trampolínu umístit ven na zahradu, určitě se vám také budou hodit další doplňky jako je ochranná plachta, která chrání trampolínu před nepříznivými vlivy počasí. Dále se dá sehnat například stan na trampolínu, který rozšiřuje možnosti trampolíny. Ta pak nabídne mnohem více zábavy vašim dětem a vám prostor a stín na relaxaci. Také se prodávají velmi praktické odkládací závěsné kapsy, které můžete využít pro odložení svých šperků, mobilu, pití atd.

Skákání na trampolíně je nejlepší na boso nebo s pevnými botami, které nekloužou. Mohlo by tak dojít k poranění stejně jako v ponožkách. Před cvičením je vhodném se lehce protáhnout a během samotného cvičení byste si měli hlídat dodržování pitného režimu. Cvičení na trampolíně je velmi prospěšné pro oběhový systém a činnost srdce a současně zvyšuje fyzickou kondici.

Bojíte se už jen údržby trampolíny? To ovšem nemusíte! Stačí pouze mytí běžnými čisticími prostředky a skákání může pokračovat.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist