Trápí vás bolesti zad? Cvičte a pomozte si účinnými mastmi a gely

Sedavé zaměstnání v kancelářit nebo za volantem, nedostatek pohybu, jednostranná práce, přetěžování svalstva nebo špatná matrace, to vše a mnohé jiné vede k tomu, že si velká část populace stěžuje na časté bolesti zad a přivádí nás do lékáren pro léky od bolesti. Pociťovat můžeme bolest v oblasti bederní, krční nebo hrudní páteře, časté jsou ale i bolesti kyčlí nebo ramen. Jestliže patříte také k těm, koho občas či téměř denně bolí záda, urychleně s tím začněte něco dělat. Bolest je totiž znakem toho, že něco není správně a pokud nechceme, aby nám zůstaly chronické následky, ve vlastním zájmu bychom se měli začít o svá záda starat.

Základem je cvičení, správné sezení i kvalitní lůžko

Také jste byli u lékaře s bolestí zad a dostali od něj arch s cviky, které se zaměřují na správné držení těla, protahování a posilování svalstva zad? Vydrželi jste u cvičení i když už bolest odezněla? Tak to jste jedni z mála. Většina lidí totiž docvičí, jakmile pocítí úlevu a to je špatně.

Cvičení, aby bylo účinné dlouhodbě, je nutné provádět pravidelně a správně. Idální je, pokud docházíme na rehabilitaci, kde nás správnému cvičení naučí a my pak denně cvičíme doma. Tímto způsobem se dá odbourat většina bolestí hlad i hlavy, která často bolí od krční páteře. Pomoc nepřichází např. tehdy, když máme nemocnou páteř, např. výrustky na páteři, opotřebované plotýnky a jiné, což je potřeba řešit operací.

Čím si ještě pomoci

Jestli trávíte většinu dne sezením, dbejte na to, abyste měli správnou židli. Musí být pro záda oporou, důležité jsou i područky, správně nastavená výška sedáku a záhlavníku. Dobré je podkládat si nohy, aby nedocházelo ke škrcení žil pod koleny. Bederní páteř můžete podpírat i speciálním malým měkým balónem, který je pro tento účel speciálně určený. I podsedák můžete doplnit o masážní nafukovací podsedák, který vás bude nutit sedět rovně a udržovat rovnováhu.

Nezapomínejte na kvalitní matraci, která je určena pro vaši váhu a výšku. Jako polštář skvěle poslouží obdélníkový nižší polštář, hlavu bychom neměli mít vyvrácenou, měla by být dostatečně podepřena. Anatomické polštáře z paměťové pěny jsou skvělým řešením taktéž.

Dopřejte si masáže, můžete si je provádět i sami doma s použitím chladivých gelů a mastí z lékárny. V lékárnách naleznete masti, které chladí, zahřívají, působí proti bolesti, zánětům a pomáhají k rychlejší regeneraci namožených svalů.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist