Ubytujte se v srdci Pálavy. Poznejte tamní krásy

Ubytujte se v srdci Pálavy. Poznejte tamní krásy
Ohodnoťte článek!

Pálava je vskutku nádherná oblast s vinicemi, malebnými vesničkami s vinnými sklípky a romantickými zákoutími. Pokud plánujete dovolenou v České republice, potom vás Pálava nadchne po všech stránkách. V následujících řádcích vám poradíme, co všechno navštívit a kde se vůbec ubytovat.

V samotném srdci Pálavy se nachází penzion s rodinnou atmosférou. Jedná se o penzion Florian, okolo něhož vede naučná stezka na zříceninu hradu Děvičky. Více informací o ubytovacím zařízení najdete na webové stránce https://www.pensionflorian.cz.

Děvičky

V případě, že se ubytujete v penzionu, první kroky směřujte na zříceninu hradu Děvičky, která se nachází na vrcholu Pavlovských vrchů. Otevře se vám navíc panoramatický výhled na daleké okolí, přičemž uvidíte třeba i Novomlýnské nádrže.

Mikulov

Další zastávkou je jednoznačně půvabné město Mikulov rozprostírající se na druhém konci Pavlovských vrchů. V historickém centru navštívíte nádherné stavby a zavítáte i do vinných sklípků. Vychutnejte si i výhled na Mikulov, a to ze Svatého kopečku.

Dolní Věstonice

Výlet si udělejte také do archeologického naleziště Dolní Věstonice, kde byla nalezena proslulá věstonická Venuše. V Dolních Věstonicích jsou kromě jiného i nádherné vinice.

Nové Mlýny

Jestliže si chcete užít vodní radovánky, vydejte se k nádrži Nové Mlýny, což je velká vodní plocha, která vznikla už v 70. a 80. letech 20. století. V podstatě se jedná o zaplavenou krajinu a starou vesnici, přičemž pozoruhodný je třeba zatopený kostel.

Ubytujte se v jednom z pokojů v penzionu Florian s kapacitou pro 31 osob. Pokoje jsou zrekonstruované a parkování je zajištěno přímo u budovy, a to zcela zdarma. V uzamykatelné garáži si můžete uschovat kola. Rezervaci provedete i přímo přes stránku https://www.pensionflorian.cz.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist