Účinná pomoc při potížích s alergií

Účinná pomoc při potížích s alergií
5 (100%) 2 votes

S označením alergie se lidstvo poprvé setkalo na počátku 20. století. V poslední době je však skloňované čím dál častěji. Spolu s cukrovkou a dalšími nemocemi se alergie řadí mezi novodobé civilizační epidemie. Počty alergiků se každým rokem zvyšují.

Nemůžeme alergii však přisuzovat přítomnosti některých rostlin a zvířat. Tyto jevy byly nedílnou součástí života po celé lidské dějiny. Příčinu alergií musíme spatřovat ve stavu lidského organismu. Existují různé druhy alergiía stejně tak jako u jiných nemocí je můžeme i alergii rozdělit do několika stupňů závažnosti.

Alergie

I když v současné době netrpíte příznaky alergie, neznamená to, že se jí vyhnete nadobro. Alergie se může objevit v jakémkoliv věku. Lékaři to přisuzují především prostředí, v jakém žijeme, a také životnímu stylu jednotlivce. Asi nejběžnějším druhem alergie v naší republice je senná rýma. Ta trápí až 1/5 populace a projevuje se především vodnatou rýmou a svědění v nosní sliznici, což spouští kýchání. Nejhorší jsou tyto projevy alergie samozřejmě v období letních měsíců, ale mohou se vyskytovat po většinu roku. Stejně se projevuje i alergie na zvířata. Přesněji na jejich srst a roztoče v ní. U citlivějších jedinců se však kromě svědění očí a v nose může tato alergie projevit také ekzémovou vyrážkou. Na kůži vám budou postupně vznikat červené svědivé fleky. Nejčastěji se tvoří na hlavě a v podkolenních či loketních jamkách.

Další častou obtíží je alergická reakce na některé jídlo. Ta může být v těžkých případech i životu nebezpečná. Naštěstí je alergie nemoc, která se dá snadno dostat pod kontrolu. Důležitá je pak pouze ukázněnost postiženého člověka. Ten, kdo ví na co si dávat pozor, tedy jaký alergen je spouštěčem, může žít bez obtíží celé roky. Hlavní je, pokud je to možné, snažit se omezit kontakt s dráždivým alergenem.

U alergologa

Takovéto alergie musí potvrdit kvalifikovaný lékař – alergolog. Ten vás nejprve krátce vyzpovídá, aby zjistil výskyt alergií ve vaší rodině. Dále pak zjišťuje, jaké máte příznaky konkrétně vy. Při čem, jak a kde se projevují. Pro přesnou diagnózu je potřeba znát i prostředí, ve kterém žijete a pracujete. Tím zásadním, podle čeho lze zjistit přesný alergen, je takzvaný Prick test. Na vnitřní stranu předloktí vám jsou aplikovány kapky jednotlivých alergenů.

Analergin

Pokud trpíte sennou rýmou či alergií na prach, v mnoha případech stačí, když budete užívat takzvaná antihistaminika. Tedy léky, které působí proti látce způsobující nechtěnou reakci. Na projevy alergie, které jsou způsobené pylem či prachem, nejlépe zabírá například Analergin. Jde o potahované tablety, které můžete užívat jednou denně, a tím se vyhnete alergickým problémům. Je to tedy ten nejjednodušší způsob jak předejít problémům.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist