Udělejte dětem radost dárky, jež si přejí

Ohodnoťte článek!

Drtivá většina rodičů se každoročně již několik týdnů před Vánoci trápí tím, co koupit dětem pod stromeček, aby to nebylo to stejné, co v loni, aby jim dárky udělaly radost, zároveň, abychom je sehnali co nejsnadněji a také, aby nás nestály hromadu peněz. Děti mají spousty přání. Většinou ale mluví jen o těch věcích, které buď nejvíc chtějí, nebo jsou nejdražší. Zkuste jít letos na své ratolesti trochu jinak.

Seznam píší nejen malí

Jakmile děti přijdou na to, že dárky nenosí Ježíšek, ale rodiče a ostatní, rázem už upouštíme i od jakéhokoli psaní seznamů s tím, co by si přály. To je však věčná škoda. Buďte chytří a vyžadujte po dětech seznam přání i nadále. Jestli ho větší děti nechtějí psát, sedněte si ke stolu třeba večer s nimi a pište i vy to, co byste si přáli. Buďte všem motivací.

Z takového seznamu hraček si totiž vyberete spoustu věcí, které jsou levnější, líbí se vám, co se funkce týče, a jsou k dostání v obchodech cestou z práce.

Dárky, jež dospěláky nenapadají tak často

Máte rodinný domek nebo zahradu, kde vám děti s oblibou pomáhají? Anebo se odhodlávají stavět či obhospodařovat zahradu vaše starší děti? Věřte nebo ne, dětmi oblíbené dárky jsou ty, jež máte ve své dílně nebo domku na zahradní nářadí.

K těm patří pro malé děti – špunty do uší, ochranné brýle (jsou dokonce i oranžové J ), pracovní rukavice, bílý fix na kabely, mini rýček… Pro větší pak tavná pistole, zahradnické nůžky, halogenovou baterku, krabičku poslední záchrany…

Ani holčičky nepřijdou zkrátka; na pomoc mamince jí pořiďte formičky na pečení – opravdické, natáčky na hlavu a dělejte jí občas lokny netradičně, gumové rukavice na práci doma, kuchařskou knížku, podle které jí pomůžete upéct oblíbený koláč (kupte rovnou i suroviny, kdyby chtěla péct hned ráno po Štědrém dnu ;-), budete to mít promyšlené do detailu)…

Je to skutečně jen o zamyšlení. Zkuste popřemýšlet, co byste chtěli vy. To, co není nebezpečné a příliš drahé, můžete věnovat dětem. A těm menším v dětském provedení, nebo v podobě hračky.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist