Už máte svou plátěnou tašku s potiskem?

Už máte svou plátěnou tašku s potiskem?
Ohodnoťte článek!

V obchodech již igelitové tašky neobjevíte, i ovoce a zeleninu se lidé postupně učí dávat do látkových sáčků místo igelitových pytlíků. Začíná nám docházet, že jednorázové plastové tašky jsou naprosto k ničemu, a do ulic se vrací někdejší síťovky či plátěné tašky. Už máte tu svou?

Plátěné tašky dnes potkáte na každém rohu. Koupíte je v obchodech, ručně malované si můžete pořídit na fler trzích, firmy je rozdávají jako reklamní materiál. A proč ne? S látkovou taškou se zajímavým potiskem uděláte spoustu parády.

Barevně i černobíle, ukažte světu svůj názor

Pro potisk látkových tašek si lze zvolit úplně jakýkoliv motiv. Různé technologie potisku pomohou realizovat i ty nejšílenější nápady. Tašky také nemusí být pouze bílé, i když s těmi se setkáte nejčastěji, protože přece jenom jsou pro potisk nejpraktičtější, barvy na nich nejlépe vyniknou.

Pokud si zvolíte jednoduchý vzor, vektorový obrázek, ve kterém nejsou barevné přechody, obvykle se využívá potisk tašek přímými barvami. Na tisk fotografií a jiných obrázků, kde jsou i přechody barev, se pak využívá separace či tisk v režimu CMYK. Separace je levnější, nicméně nedokáže si tak dobře poradit s rozlišením jemných odstínů ve světlech a stínech. Technologie tisku se tedy vždy volí s ohledem na předlohu.

Originální plátěnku si můžete vyrobit i vy

Budete se divit, ale potisk látkových tašek je docela levnou záležitostí. Ne když si chcete nechat potisknout jednu tašku, nicméně ve větším množství, zaplatíte za jeden kus pouze pár desítek korun. Pokud tedy přemýšlíte, že necháte vytvořit stejné tašky pro celou vaši taneční skupinu, všechny kolegy z kanceláře nebo partu kamarádek, určitě se porozhlédněte po svém okolí. Potisk papírových tašek nebo těch látkových je schopná realizovat skoro každá firma, která nabízí potisk textilu. A jestli toužíte jen po originální tašce pro sebe, tak si prostě kupte barvy na textil a jednu si vyrobte.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist