Užitečné tipy na generální úklid!

Chcete se po celodenní práci vrátit domů a mít příjemně čistou domácnost? V následujícím článku vám nabídneme několik užitečných tipů, jak si s pořádkem jednoduše a rychle poradit.

Pokud máte náročné zaměstnání, bude zřejmě nejjednodušším způsobem objednání profesionální úklidové služby. Ta během krátké doby zbaví váš dům nejen standardních nečistot, ale i těch, které byste považovali za neodstranitelné. Poradí si se spárami v koupelně, vodním kamenem nebo mastnou špínou v kuchyni. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, informujte se, zdali je firma pojištěná pro případ způsobení škody. Zjistěte také, co všechno generální úklid zahrnuje a jestli jsou v ceně i čisticí prostředky a doprava.
Dáváte-li přednost osobnímu úklidu, doporučujeme si práci maximálně usnadnit. Ideální je vybavit domácnost spotřebiči a rozmanitými pomocníky. Příkladem je pračka se sušičkou, myčka na nádobí, ale také výkonný vysavač, podlahový mop nebo mikroutěrka. Při zahájení generálního úklidu je nejvhodnější začít místnostmi, které se používají nejméně a skončit koupelnou a toaletou. Generální úklid je vhodný pro vyhození dlouhodobě nepotřebných věcí, získáte tak mnoho prostoru pro jiné potřebné věci.
“Všudypřítomným alergiím se v současném světě prostě nevyhneme. Minimálně v našich domovech můžete mít z tohoto pohledu příznivé prostředí. A ať se to nezdá, tak je důležité, jakým způsobem doma uklízíte. Doporučoval bych používat vodní vysavače Vivenso, které vysávají podlahy přes vodní filtr a zároveň perou vzduch, takže alergici na prach se budou cítit hned lépe,” říká známý pediatr a onkolog MUDr. Pavel Boček.
Ať už budete využívat služeb odborníků nebo vlastní síly, velmi si pomůžete zvolením vhodného vybavení bytu. Pro úklid je vhodný dobře přístupný nábytek na nožičkách, v případě sociálního zařízení závěsné toalety. Obecně se potom nedoporučuje užívat v domě příliš textilií, speciálně koberce s vysokým vlasem, těžké závěsy nebo dekorativní dečky, které jsou skladištěm prachu a útočištěm pro roztoče. Vhodnější jsou proto parkety, plovoucí podlahy nebo linolea, namísto závěsů potom žaluzie.
Pro více informací nás kontaktujte na adrese duskova@fruitfactory.cz

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist