V čem tkví kouzlo tradičních perských koberců?

Kromě klasických celoplošných koberců, které se používají zejména v obývacích pokojích a ložnicích z praktických důvodů, neboť dokážou tlumit nárazy od země, se dají do domácností použít také vkusné varianty koberců čistě kvůli estetice. Velmi zajímavé řešení představují zejména perské koberce.

Základní vlastnosti perských koberců

Co si lze představit pod slovním spojením perský – koberec? Jde o ručně tkaný druh koberce, který je zpravidla bohatý na barvy. Právě pestrobarevnost dodává perským kobercům nádech exotiky, díky čemuž dokážou výrazně obohatit nejen podlahy pokojů, ale také například zdi, na něž se dají efektně pověsit.

Dalším typickým znakem je u perských koberců ruční tkaní. Pakliže v některém z obchodů narazíte na koberce, jež jsou označené jako perské, vždy by na nich mělo být už na první pohled patrné, že nebyly vyrobené strojově. Prakticky každý perský koberec se tak stává originálem. I proto jsou tyto doplňky hojně žádané mezi sběrateli. Na moderní koberce orientálního stylu se dnes dá pohlížet jako na určitý druh investice. Jejich cena v průběhu času roste. Pokud se o ně budete náležitě starat, jejich hodnota se může během několika málo let klidně zdvojnásobit.

Pořídit se dají luxusní, ale také poměrně levné perské koberce. Jde o kusové varianty koberců, tudíž nepočítejte s tím, že s nimi pokryjete celou místnost. Tím by ostatně utrpěla jejich výraznost a jedinečnost. Kusové moderní perské koberce jsou ideálním doplňkem k podlahám typu parket apod.

Jak poznat pravý perský koberec od imitace?

U perských koberců lze kromě ruční práce vyzdvihnout ještě jeden zásadní fakt. Pravé modely jsou vždy vyráběné z čistě přírodních materiálů. Jestliže si koupíte variantu z umělých tkanin, jedná se o pouhou napodobeninu, čímž samozřejmě není vyloučeno, že i takovýto koberec bude působit velmi příjemně v interiérech vašeho domova. Je ale třeba si při nákupu dávat pozor, abyste nenaletěli nějakým podvodníkům a za perský koberec nezaplatili zbytečně horentní sumu peněz. Nejlepším řešením je obrátit se na renomované prodejce, a to klidně internetové. Příkladem budiž eshop společnosti Buchara – perské koberce.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist