Vaše peníze spolehlivě ochrání investiční zlato

Vaše peníze spolehlivě ochrání investiční zlato
Ohodnoťte článek!

Dostali jsme se do doby, kdy většina lidí vůbec neví, do čeho vložit své peníze. Úroky na běžném účtu jsou nulové, na těch spořicích klesly pod 1 % a termínované vklady to se 2 % také moc nezachraňují. Nemovitosti už dávno nejsou tak výnosné jako dříve. Co může běžný člověk, který nehodlá riskovat své peníze na burze, dělat?

Odpovědí je zlato. Nikoliv zlaté šperky ani akcie zlato těžících firem, nýbrž zlaté slitky a mince. Ale pozor, ne pamětní mince od českých mincoven, protože jejich cena je navýšena o sběratelskou hodnotu.

Jaké zlato lze považovat za vhodnou investici?

U nás jsou jako investiční zlato populární zejména zlaté slitky od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P., jelikož žádná česká mincovna slitky nevyrábí. Mince se k nám také dováží ze zahraničí, oblíbené jsou například vídeňské mince Wiener Philharmoniker.

Veškeré toto a mnohé další zboží nakoupíte například v e-shopu Zlate-mince.cz. Provozuje ho společnost působící na českém trhu již 17 let, která má také kamennou pobočku v pražském Obecním domě. Nákup přes internet je ovšem pohodlnější, objednávku provedete jako v jakémkoliv jiném e-shopu. Domů vám přijde diskrétní pojištěná zásilka a po jejím rozbalení zjistíte, jak magický pocit je držet v ruce kousek zlata.

Neprodělám nákupem zlata?

Rozhodně ne. Jeho cena dlouhodobě stále roste, což souvisí i s tím, že se tenčí světové zásoby zlata. Podobný trend lze pozorovat i u stříbra, platiny nebo paládia, jediné investiční zlato je ovšem osvobozeno od DPH.

Zlato využívají zejména konzervativní investoři, takže o ztrátu peněz se opravdu nebojte. Mnozí ze vzdělaných investorů navíc do zlata dávají čím dál větší procento svých úspor. Tento trend lze pozorovat zejména v posledních měsících, kdy trhem zamíchala pandemie koronaviru. Bezpečnější formu investice budete hledat jen těžko. Zlato prodáte kdykoliv a kdekoliv.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist