Virtuální kanceláře: komu se vyplatí a jak z nich vytěžit co nejvíc?

Virtuální kanceláře: komu se vyplatí a jak z nich vytěžit co nejvíc?
5 (100%) 2 votes

Zřízení virtuální kanceláře není žádným nekalým trikem, díky němuž lze uniknout úřadům. Naopak jde o zajímavou alternativu pro firmy a podnikatele, kteří nemají každodenní využití pro fyzickou kancelář, nebo prostě touží po výhodách prestižní adresy. Je to řešení zcela legální a přináší řadu nejen finančních benefitů. Na špatné jméno, které mu dalo pár neseriózních poskytovatelů, se konečně začíná zapomínat. Možná se vyplatí i vám!

Virtuální kanceláře vám poskytnou víc než jen lukrativní adresu

Je nasnadě, že pronájem takové kanceláře není pro každého. Možná vás ale překvapí, kolik podnikatelů fyzické sídlo vůbec nevyužije, jen by jim vyčerpávalo potřebné finanční zdroje. Nebo třeba provozují živnost v budově s nízkým nájmem, která moc dojem neudělá. A ať se vám to líbí, nebo ne, první dojem je moc důležitá věc. Když chcete vypadat jako seriózní firma, nemůžete mít sídlo v nějaké zapadlé vísce, o které nikdy nikdo neslyšel. Virtuální sídlo má i řadu jiných výhod.

Je tato volba tou pravou pro vás? Pojďme se nyní podrobně zaměřit na to, kdo všechno z ní může výrazně profitovat.

Digitální nomádi a živnostníci pracující z domova: Mnoho freelancerů se dnes věnuje své profesi z pohodlí domova, nebo při práci dokonce procestuje svět. Doba nám umožňuje spojit příjemné s užitečným, tak proč toho nevyužít? V takovém případě se vyplatí mít alespoň virtuální základnu.

Začínající podnikatelé: Rozjet nový business vyžaduje značnou finanční investici a není žádnou výjimkou zakládat společnost s půjčkou na krku. Ušetřit za pronájem zbytečně velkých prostor může být významným rozdílem, který vás na startu udrží nad vodou. A pokud například provozujete e-shop a máte dostatek místa v garáži, pravděpodobně nebudete potřebovat kancelář ani nadále.

Lidé na pohybu: Také dopravci, taxikáři, obchodníci, lektoři, školitelé a účetní jsou podnikatelé, kteří musí mít své sídlo zapsané v obchodním či živnostenském rejstříku. Přitom provozují svou činnost všude jinde než v kanceláři, která se pro ně tak stává zbytečným luxusem. Virtuální adresa v centru velkoměsta bohatě postačí, a ještě k nim přiláká klienty.

Jedinci s trvalým bydlištěm na úřadě: Myslíte, že se tento případ týká pouze sociálně slabších osob? Tak to asi nevíte, kolik lidí si pronajímá byt, aniž by jim jeho majitel umožnil zapsat si svou adresu jako trvalé bydliště. Městský úřad pak může vyžadovat, aby si změnili úřední adresu na jinou.

Maloměstské firmy: Nic naplat, ať už své řemeslo ovládáte sebelíp, na potenciální klienty prostě lépe zapůsobí firma sídlící v centru Prahy, Brna nebo Ostravy. Dokonce je možné, že si na internetu menší lokace ani nevyhledají a vaše stránky neobjeví. Proto si řada firem, které ve skutečnosti fungují mimo tyto lukrativní destinace, opatří virtuální adresu čistě z reprezentativních důvodů.

Firmy, které se často stěhují: Menší firmy rostou a často musí přesídlit do větších prostor, kdy změna sídla znamená zbytečné náklady a peripetie.

Podnikající studenti: Založit si start-up už při studiu je dnes již běžnou záležitostí. Mladí podnikatelé mají neotřelé myšlenky, ovšem často na nich musí pracovat v pokojíku u rodičů. A ti nebývají nijak nadšeni z toho, že by měli mít na své adrese registrovanou něčí firmu…

Jaké služby můžete očekávat?

Virtuální sídlo, to není jen adresa, kterou se můžete prezentovat. Alespoň by neměla být. Poskytovatelů v dnešní době existuje více než dost, je tedy důležité vědět, že si můžete vybrat.

Dobrou nabídku poznáte jednak podle rozumné ceny bez příplatků za zbytečnosti a bez nutnosti uzavřít smlouvu hned na několik let, jednak podle toho, že na adrese není již registrována stovka různých firem.

Našli jste si společnost, kterou pokládáte za seriózní? Začněte se tedy zajímat o to, jaké další služby vám může nabídnout. Tradičně to bývá například:

· přijímání a ukládání korespondence,

· volný pronájem zasedací místnosti či jiných prostor,

· vybírání datové schránky,

· vyřizování telefonních hovorů,

· skenování pošty a její zasílání na email.

Nefyzické kanceláře jsou prostě, především v začátcích podnikání, doslova k nezaplacení. A nejlepší je, že ve skutečnosti za ně moc nezaplatíte! Zato získáte reprezentativní adresu v centru velkoměsta, která vás vyzvedne v očích zahraničních klientů a partnerů.

Máte už s pronájmem virtuálního sídla své zkušenosti? Výborně! Podělte se o ně s našimi čtenáři. Fungovalo vše jako po másle, nebo jste snad narazili na nějaký problém? Jaké služby pravidelně využíváte, a které naopak považujete spíš za zbytečnost?

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist