Víte, co dělat, abyste měla hebké ruce a krásné nehty?

Víte, co dělat, abyste měla hebké ruce a krásné nehty?
Ohodnoťte článek!

Uklízení s pomocí agresivních čisticích prostředků, chlorovaná voda, chlad a vítr, to vše přispívá k tomu, že jsou naše ruce namáhány a pokožka i nehty trpí. Proto je potřeba, abychom jim věnovaly denně dostatečnou péči a staraly se o ně, jen tak budou hezké za každého ročního období.

Pečlivé ošetřování

Možná se budete divit, ale pokožka rukou nemá tukovou tkáň či mazové žlázky, ochranná vrstva je proto malá. Ani nehty na tom nejsou lépe. Ve velké míře mohou za lámání nehtů a suchou, drsnou pokožku rukou na svědomí právě přípravky na čištění kde čeho, dobré je naučit se předcházet těmto následkům. V první řadě bychom měly používat při úklidu gumové rukavice, které ruce výborně ochrání. K mytí bychom měly používat šetrné mýdlo, ideálně s obsahem hydratačních látek, jako je glycerin a po každém umytí ruce namazat hydratačním krémem.

Jsou-li ruce popraskané, může docházet až k pálení, svědění, ruce jsou červené, stroupkovité. Zde je potřeba přistoupit k většímu a účinnějšímu ošetření. Udělejte si lázeň, stačí, když do teplé vody přidáte olivový olej a ruce budete 10 minut máčet. Jemně je osušte a natřete měsíčkovou mastí. Na noc vrstvu natřete silněji a nasaďte si bavlněné rukavice. Vhodné je také udělat si jednou za týden peeling, který odstraní zrohovatělou kůži.

Lámavé nehty

Nehty se lámou jak při oslabení čisticími prostředky, tak při nedostatku vitaminu A a E, minerálů a tekutin. Nehty si ostříhejte, nepoužívejte kovový pilník a nějaký čas se vyhněte i lakování a odlakovávání odlakovačem, jež obsahuje aceton. Nehty vyživíte olejem, hodí se např. mandlový. Nehty zarovnávejte do oválku, ne do špičky ani rovného tvaru.

Jestliže budete dodržovat výše uvedené rady, vaše ruce budou za pár týdnů krásně hydratované a nehty se vám přestanou lámat, zpevní se. Na jaře budete svýma rukama určitě oslňovat, chce to jen být pečlivá.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist