Vlnité vlasy potřebují speciální péči

Vlnité vlasy potřebují speciální péči
Ohodnoťte článek!

Víte, kolik lidí má přirozeně vlnité vlasy, avšak neustálým žehlením, fénováním a nesprávnou péčí si je narovnali? Dobrá zpráva je, že přirozenou vlnitou strukturu vlasu lze obnovit. Chce to jen správnou péči a vhodně vybranou vlasovou kosmetiku.

Vlnité vlasy mají tendenci být sušší, potřebují tedy více hydratace, vlny zároveň vyžadují protein, jinak nedrží. I péče o vlnité vlasy musí být jiná než o ty rovné.

Zbavte se silikonů a parabenů

Tohle je univerzální rada nehledě na typ vašich vlasů. Silikony i parabeny jsou umělé látky, které vlasům neprospívají. Častokrát vlas uzavřou, takže pak nemá šanci přijímat výživu, ucpávají pokožku a celkově narušují přirozenou strukturu vlasu. Není náhoda, že šampony pro děti tyto složky vůbec neobsahují. Chcete-li se jich tedy vzdát, můžete začít návštěvou drogerie a koupí šamponu pro děti. Ještě lepší samozřejmě je sáhnout po specializované kosmetice.

Pořiďte si vlasovou kosmetiku pro vlnité vlasy

Existuje vícero značek, jež myslí speciálně na vlnovlásky. Jednou z nich je i Fanola, italská značka vyrábějící produkty přesně podle potřeb kadeřníků a kadeřnic z celého světa. Dobrou zprávou ale je, že tuto profesionální vlasovou péči si můžete dopřát i domů, dá se objednat například z e-shopu Eshop-fanola.cz. Prodávají i řadu Fanola Curly pro vlnité vlasy, která pomůže proti krepatění, posílí vlasy, zanechá je lehké a jemné.

Pečujte o vlasy s lehkostí

Víte, že vlasy nemají rády froté ručníky? Vysušte je raději bavlněným tričkem. Vůbec nejlepší je nechat je volně uschnout, vodu nevymačkávat ani netřít vlasy ručníkem. Po umytí je na chvíli zabalte do trička a poté nechte uschnout volně. Neprospívá jim ani česání za sucha, vlasy se tím lámou. Kromě toho jim udělá dobře, když je v noci necháte odpočinout na polštáři se saténovým povlakem, nebudou se zachytávat a lámat v jeho vláknech.

Tip na závěr: Pokud vás péče o vlnité vlasy zajímá, dohledejte si na internetu pojem CGM – Curly Girl Method.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist