Vyčerpala vás jarní procházka? Načerpejte sílu během spánku – na ortopedické matraci

Vyčerpala vás jarní procházka? Načerpejte sílu během spánku – na ortopedické matraci
Ohodnoťte článek!

Krásné jarní počasí, které v plné intenzitě letos přišlo o něco dříve, nás láká k procházkám přírodou, outdoorovým sportům či práci na zahrádce. Jsou to náročné aktivity, kterým si naše tělo přes zimu odvyklo, a nyní mu dávají pořádně zabrat. Přidají-li se k dlouhodobým bolestem zad, vydatný odpočinek je mimořádně potřebný. Ale kdy odpočívat, když máte v plánu plno dalších činností? Nechte své tělo zregenerovat během spánku na ortopedické matraci.

Proč právě ortopedická matrace?

V čem je ortopedická matrace jiná než ostatní? Odpověď je jednoduchá – pomáhá rovnoměrně rozložit tlak těla. Díky tomu zamezuje častému otáčení, které bývá důvodem nočního buzení. Váš spánek bude tvrdší a vydatnější, tím pádem se i ráno budete cítit odpočinutí, plní energie a elánu. Ortopedické vlastnosti těchto matrací dokážou zmírnit bolesti kloubů, zad, zabránit problémům s krevním oběhem či předejít otokům kotníků, které trápí zejména starší populaci.

U ortopedických matrací se setkáte s anatomickými zónami. Pouhým pohledem na matraci je neuvidíte, ale v okamžiku, kdy na ni ulehnete, příznivé účinky stoprocentně poznáte. Obvykle bývají umístěny v oblasti hlavy a krku, šíje a krční páteře, ramen, dolní části zad a pánve. Od toho se odvíjí i jejich počet – tři, pět či sedm. Jedná se o změkčená místa, která zmírní tlak těla na matraci, páteř, klouby a zádové svaly uloží do ideální polohy a jim se po náročném dni výrazně uleví, zregenerují se.

Oblíbená ortopedická matrace Family duo s masážním profilem.

Oblíbená ortopedická matrace Family duo s masážním profilem.

Která je ta pravá?

Na trhu najdete  široké spektrum ortopedických matrací z rozlišných materiálů – líná pěna, studená pěna, bio pěna, taštičky, latex, ovšem zaměřte se na matrace vyrobené z kombinace studených a líných (někdy nazývaných též viscoelastických) pěn – nabízí nejlepší ortopedické vlastnosti. Studená pěna tvoří robustní jádro, dodává matraci potřebnou pružnost a elasticitu. Líná pěna je umístěna na ložné ploše, má výbornou tvarovou stálost a podle absorbovaného tepla dokáže přizpůsobit svoji tuhost. Díky unikátním vlastnostem těchto dvou moderních, v současnosti velmi populárních materiálů, vznikají komfortní matrace, které uleví vašim namáhaným svalům i kloubům a odstraní noční neklid způsobený častým otáčením.

Sedmizónová matrace Family Grand poskytuje skvělé ortopedické vlastnosti.

Sedmizónová matrace Family Grand poskytuje skvělé ortopedické vlastnosti.

Tip na závěr: Pokud se rozhodnete pro nákup nové ortopedické matrace, zamyslete se také nad jejím podkladem – ideální oporu poskytují lamelové rošty

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist