Vyfukování vajíček bez námahy a s jednou dírkou ve vajíčku

Ohodnoťte článek!

Blíží se Velikonoce a spousta z maminek a slečen se připravuje na zástup koledníků. Chystáme jim výslužku – čokoládovou odměnu, budeme péct perníčky, řezy, dobroty z kynutého těsta, uvaříme vajíčka, která budeme barvit a ty zanícené dokonce vyfukují vajíčka, zdobí je nebo si z nich vyrobí krásnou velikonoční výzdobu domu.

Vyfukování vajíček mnohé z nás odrazuje, oddalujeme jej, protože je zdánlivě nehygienické, namáhavé, bílek a žloutek někdy kape i tam, kde nechceme, táhne se, vyprskne… Přitom vajíčka jde vyfouknout snadno, bez použití našich úst a dechu. Víte, jak na to? Je to jednoduché. Stačí mít jen pár šikovných pomocníků.

Dostat se do vajíčka je základ

Abyste se k obsahu vajíčka dostaly, je důležité udělat v něm dírku. Měla by být hezky kulatá, aby pak zdobené vajíčko vypadalo co nejlíp. Jestliže máte vrtačku s maličkým vrtákem, nebo pilníčkem ve tvaru pyramidy, je to nebezpečnější způsob, jak kulatou dírku udělat. Pokud takto vybaveni nejste, vezměte vidličku a jedním hrotem opatrně ťukejte ze spodního dna vajíčka. Až uděláte minidírku, vidličkou točte a opatrně, postupně dírku zvětšujte.

Vyfouknout vajíčko bez našeho úsilí

Vajíčko můžete vyfouknout např. velkou injekční stříkačkou, nebo slánkou. Velikost dírky musí odpovídat silnější slánce, nebo sosáčku od injekční stříkačky. Pak už stačí jen do vajíčka zastrčit slánku nebo stříkačku, do níž je nabraný vzduch a zmáčknout píst. Anebo foukat do slánky. Vajíčko uvnitř můžete slánkou, nebo špejlí rozbít, aby obsah vytékal snadněji. Vzduch dovnitř dostávejte tak dlouho, dokud není vajíčko úplně prázdné. Pak už nezbývá než jej vypláchnout teplou vodou a nechat na teplém místě uschnout.

Co se týče zdobení, vždy je důležité vajíčko důsledně odmastit za pomoci jaru, nebo jiného saponátu. Na mastné skořápce by barvy držely špatně.

To, jak zdobit vyfouklá vajíčka si řekneme v dalším článku. Teď směle do vyfukování, abyste mohly následně využít mnoho z technik zdobení dutých vajíček.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist