Výhody krepového povlečení

Výhody krepového povlečení
5 (100%) 1 vote

Dostali jste chuť oživit vaši ložnici nebo pokoj vašich dětí a rozhodli jste se pro koupi nového ložního povlečení? Představme si krepové povlečení. V poslední době ho mají moderní domácnosti stále více v oblibě. Oproti některým dalším typům ložního prádla má své velké výhody. Pojďme si o nich něco povědět.

Krepové povlečení 2

Snadná dostupnost

V první řadě si přiznejme, že krepové povlečení lze sehnat u většiny výrobců a distributorů ložního prádla. Je to stylové a stále vyhledávanější zboží, což prodejci velmi dobře vědí. Existuje tedy malá pravděpodobnost, že jakmile se pro koupi krepového povlečení pevně rozhodneme, nebudeme moci žádné najít.

Nenáročná údržba

Mezi největší výhody patří jednoduchá údržba krepového povlečení. Díky svým vlastnostem se nemačká a tak není potřeba ho žehlit. Stačí jej vyprat, usušit a hned je připravené k dalšímu použití. To je plus především pro starší ženy a všechny ženy starající se o domácnost. Krepové povlečení šetří energii a čas, které pak mohou dámy věnovat příjemnějším činnostem.

Krepové povlečení

Materiál

Nenechme se splést, označení krepové neindikuje materiál, ale typické zmačkání onoho materiálu. Krep vytváří pravidelné pruhy střídavě pokřivené a hladké látky. Krepové povlečení tedy můžete dostat i ze 100% bavlny, která je pouze ve finální úpravě zvrásněna. Druhou možností je krepové ložní prádlo ze směsových tkanin nebo polyesteru. Oba druhy jsou rozdílné a oba mají své klady:

  • Krepové povlečení z bavlny je měkčí, příjemnější na dotek a s minimální šancí na způsobení alergické reakce. Lépe saje a je prodyšné. Mezi jeho výhody patří i odolnost vůči poškození, hůře se protrhne.
  • Krepové povlečení z polyesteru je výrazně levnější. Je lehké a ačkoliv je méně příjemné než to bavlněné, na kvalitě spánku to nijak neubírá. I zde se dá vybrat vysoká kvalita materiálu. Doporučují se dutá vlákna, která jsou lehká, antialergenní a dokážou zahřát během chladnějších nocí.

Dlouhá životnost

To, že je krepové povlečení záměrně pomačkané, neznamená, že by se rychle opotřebilo. Naopak k jeho dalším kladům patří právě vysoká životnost. Tento fakt uvítají jistě velké rodiny, protože dlouhá výdrž krepového ložního povlečení nenutí tak často čerpat z rodinného rozpočtu.

Pestrost vzorů

Ačkoliv je krepové povlečení snadno dostupné, celkem levné a tak jednoduché na údržbu, není ochuzené ani o možnost vybrat si ze široké škály motivů. A to jak pro dospělé, tak také pro děti. Můžeme se rozhodovat čistě na základě vlastního vkusu a vybrat si tak atraktivní vzhled.

Komentovat

Váš email nebude zveřejněn. Vyžadované pole jsou označené *

*

Scroll To Top
TOPlist